Söören Vanker

Holistilise regressiooniteraapia terapeut

sooren024@gmail.com

Facebookis: Söören Vanker - Holistiline Regressiooniteraapia

Mina olen Söören.

 

Nii kaua kui ma mäletan, olen ma enda suhtes olnud analüüsiv – alati mõelnud, mis paneb mind asjadele just nii reageerima, nagu ma seda teen, miks olen ärritatud või mõjutatud mingitest olukordadest, millal olen rõõmus, mis ja miks paneb kurvastama jne. Usun, et mida rohkem endast teadlik olla, seda kergem on tööd teha enda elukvaliteedi parandamiseks.

 

Üksiku lapsena, kelle varajane teismeiga koosnes suuresti endasse tõmbumise ja elus pettumisega, vajas “kisendades” leida teekonda iseenda tundma õppimiseks, mis aitaks lahendusi leida paljudele „miks?” küsimustele oma peas. Soovisin muutusi oma ellu. Minu sees oli nii palju tundeid ja reageeringuid ja tundlikkust ning ma ei osanud seda mitte kuhugi suunata ja tänu sellele osutus see päris suureks koormaks. Ei osanud seda kellelegi selgitada, ega ka kelleltki nõu küsida. Võiks öelda, et kartsin, sest see tundlikkus, kuidas asjad mind mõjutasid, tundus tihti lausa seletamatu. 2014 aastal tundsin, et olen valmis sügavamalt enda sisse vaatama, õppima ennast rohkem tähele panema ja enda vajadusi kuulama, ükskõik kui ebamugav ja raske see ka poleks. Algasid minu õpingud psühholoogia alal.

 

Suurima muutusena võiksin välja tuua sellise iseseisva ja vähem sõltuvama isiksuse (ise) kujunemise. Sügavate enesearengu protsesside käivitamine, läbi töötamine ja mõistmine andis mulle tohutult vabadust. Just vabadus ja kergus on olnud olulised märksõnad, mida minu hing on kõige enam ihaldanud. See kasvatas isu oma sisemaailmaga tutvuda ja seeläbi teadlikumalt elule vastu minna.

 

Enda eest vaimselt hoolitsemine osutus väga suureks „hüppelauaks”. Hakkasin ellu viima unistusi, mida ma arvasin, et ma mitte kunagi ei saavuta ja julgesin olla rohkem sotsiaalne, mis aitas parandada inimsuhteid, avas mulle uksi ja tõi uusi kontakte. Mida vähem keskendud oma nõrkadele omadustele või ebapiisav olemisele, mis takistab sul midagi ellu viia, seda rohkem suudad sa keskenduda just sellele, mis aitab sul eesmärke edukalt saavutada. Tähtis arusaam on, et muuta saab ennast teiste ja ümbritseva suhtes, mitte teisi enda suhtes. Igasugune tervenemine võib mõjutada meid nii psühholoogiliselt, füüsiliselt, vaimselt, sotsiaalselt, seksuaalselt ja spirituaalselt – teisisõnu terviklikult, siis võib öelda, et see suurendab kontakti ja tasakaalu iseendaga.

 

Oma suureks kergenduseks avastasin, et kõigil on õigus oma tundeid tunda! Ja tegelikult peabki neid endale lubama. Muidu talletuvad nad kehasse energeetiliste blokeeringutena, mis tekitab inimeses kui tervikus ebakõla, põhjendamatut valu, stressi jpm. Halvemal juhul reageerib keha juba füüsiliste haigussümptomitega.

 

Igal inimesel on õigus oma parimale eksemplarile iseendast. Inimesed võiksid rohkem avastada oma sisemaailma, sest see aitab parandada elukvaliteeti ja inimeste sisemusest võib sündida “kulda.”
 

Soovin inimesi aidata leidmaks enesearmastus, õpetada turvaliselt oma tundeid tundma, vajadusi teadvustama ja unistustele silmad avama, suundusin õppima psühholoogiat ja regressiooniteraapiat. Olen abiks orienteerumaks oma sisemistel radadel, et kõik leiaksid tee oma vabaduse poole. Oma sisemaailmaga tegelemine on julge ja vapper kangelastegu, aga kinnitan, et isiklike suhete- ja maailma loomine on imeline protsess.
 

“Kogu ehe abivalmidus algab minu alandlikkusest selle inimese ees, keda ma aidata soovin ja ühtlasi pean ma mõistma, et abistamine ei ole mitte soov juhtida ja valitseda vaid soov teenida”

159849353_164891442133183_14818772217186