top of page

Valge Lootose meditatiivne teraapia

Updated: Jul 24, 2022

Mis on Valge Lootose meditatiivne teraapia?


Valge Lootose meditatiivne teraapia on kolmele ülivõimsale psühholoogilisele elemendile põhinev vaimne praktika, keha, emotsionaal- ja energiatasanadi transformatsioon.

21-päevase teraapiavormi võttis kasutusele esmalt teadjamees Osho. Tema sõnul tuleb spirituaalseid praktikaid pidevalt kohandada, sest inimene on pidevas muutumises ning seetõttu peavad kohanduma ka praktikad (raamatust ,,Estoeeriline psühholoogia'' OSHO). Käesolev teraapia on täiustatud ja kohandatud versioon tänapäeva inimese jaoks.

Terapeut ja juhendaja Maria Baydar omandas kogemused ja oskused teraapia kohta Indias ning pani kolmele elemendile toetudes kokku täiesti uue praktika, mis on nüüdseks läbiviidud mitmete gruppidega, mis andsid hämmastavaid tulemusi.


Mis on praktika eesmärk?

Raske on seada kindlat eesmärki, sest igaühes toimuvad just need muutused, milleks ta on valmis ning mida ta kõige enam oma elus vajab. Kindel on see, et pärast 15 päeva ei ole elu ega värvid maailmas enam endised. Need on kirkamad, eredamad, selgemad, vägevamad. Tervendame võimsalt keha, vaimu ja meeli.

Keskendume peamiselt südame ja tõelise sisemise potentsiaali avamisele. Häälestame ennast teadvuse ülendamisele, avame ja loome tugeva kontakti südamega. Vabastame selle ja eelmiste elude valud, pinged ja allasurutud tunded. Teeme energiaharjutusi, meditatsioone ja hingamispraktikaid sisemiseks arenguks. Samas kerkib praktika käigus igal protsessis osalejal üles individuaalseid teemasid ja valukohti, millega tegeleda, end avada ja avardada.


Millest praktika koosneb?

I 5 päeva - iga päev 3 h

Avame ja vabastame sisemise lapse, allasurutud naeru ja elurõõmu. See tähendab, et 3 tundi päevas, 5 päeva järjest naerame, muutume lapseks ja vabastame kõike, mis kehal on vabastamata jäänud naeru, rõõmu ja vabaduse osas. Otsime tõelist elurõõmu ja õnnejoovastust läbi oma erinevate sisemiste naerude. Lisaks teeme võimsaid energiaharjutusi, naerujoogat.


II 5 päeva - iga päev 3 h

Naermine valmistab südame ette teiseks nädalaks, kus ühendame ennast südamega ja lubame endal puhastuda läbi pisarate. Vabastame hingevalud ja allasurutud tunded. Pisarate kaudu vabanevad meie energiasüsteemist ja kehast selle ja eelmiste elude valud ning läbielamised, mida me ei oska isegi teadvustada või oma praeguste katsumustega seostada. Keha ja süda teevad koostööd ning avanevad iseenesest.


III 5 päeva - iga päev 3 h

Protsess toimub täielikus vaikuses. Me ei räägi sõnagi, vaid keskendume sügavale iseenda sisevaatlusele ja viime ennast rahuseisundisse. Tasakaalustame eelmise kahe elemendi jooksul lahti raputatud energiad. Neil vaikusepäevadel on sisemine transformatsioon kõige suurem. Siseneme sügavasse meditatsiooni ja enesevaatlusesse. Tekivad uued järeldused, loksuvad paika tõekspidamised ja enesehinnang. Avardub maailmapilt ja toimub teisi võimsaid taipamisi, igal ühel omad. Ka kolmandal nädalal teeme füüsilisi energiaharjutusi, mis toetavad sisemist avardumist ja vaimset kasvu.


Kuidas ennast ette valmistada?

Tule kindlasti üleni valges riietuses, et võiksime olla grupiga rahu ja üksolemise energias.

Võta kaasa silmaklapid, joogamatt ja vesi.

Nende 15-päeva jooksul kanna enda eest hoolt, söö kerget toitu ja joo palju vett.

Korralda elu nii, et sul oleks võimalik 15 päeva järjest kohal käia. (Töölt ei pea vabaks võtma, kohtume õhtuti)

Puududa on lubatud kuni 2 päeva, et saaksid protsessist maksimumi. Veel parem, kui üldse ei puudu!

Selle praktika käigus on normaalsed igasugused tervisehädad, sest keha osaleb ka muutumises. Sellegipoolest tule kohale ja läbi see protsess maksimaalselt!

Millal toimub ja mis on hind?

Valge Lootose praktika toimub 17.oktoober-31.oktoober 2022.


Kohtume õhtuti orienteeruvalt kell 18.00 või hiljem. Kohtumise kella-ajad lepime kokku ühiselt nii, et kõigile sobiks. Nädalavahetustel võib-olla kohtume varasemal kellaajal.


Praktikal osalemise tasu on 300€.

Kirjuta mulle, kui soovid väga osaleda, kuid ilmneb materiaalseid takistusi. Leiame lahenduse!


Mida veel teada?

Kõige lihtsam on tulla ilma ootusteta ja eesmärkideta. Kui sul ka on mõni eesmärk, näiteks

enesearmastuse leidmine või muu õppetund, millega tegeleda, siis häälesta ennast sellele. Kuid alati tuleb protsessi käigus üles igasuguseid energiaid, mida varem ei ole teadvustanud. Kogemus on igaühe jaoks väga individuaalne.

Kohad on piiratud, seega registreeru aegsasti, et teaksid oktoobrit enda jaoks planeerida.


Kirjuta julgesti, kui tekib küsimusi!

Kontakt:

Terapeut ja juhendaja Maria Baydar

baydar.maria@gmail.com

2,552 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page