top of page

Võti sisemise väe ja elujõuni

Paljude inimeste jaoks on täna tähtis teema oma sisemise väe avastamine ja elujõu taastamine, taasgenereerimine. Seetõttu on ärganud massiliselt erinevaid teadjamehi ja -naisi, kes pakuvad erinevaid praktikaid ja meetodeid võimsa sisemise väe saavutamiseks ja avamiseks. 

Jah, see on küll tõsi - inimese elu esimeseks eesmärgiks on füüsilises kehastuses, siin ja praegu, läbi kogemuste ja õppetundide, taasavastada oma tõeline olemus, Jumalik olemus, ühineda oma kõrgema minaga ning avada endas lõputu ja võimas vägi. Et inimestes on see teadmine ärganud, on alanud meeletu rapsimine ja möll. Inimesed on hakanud sisse ahmima, vahel isegi valimatult, igalt poolt vaimset infot, teadmisi ja tarkusi, mis küll kõik töötavad ühel eesmärgil, et aidata inimesi edasi, kuid kõike liiga palju ja korraga tarbides võivad tekitada inimeses meeletu segaduse ning hoopis vastupidise tulemuse - enese sisemisest tõest kaugenemise. 

Et seda vältida on hädavajalik olla kriitiline tarbija ning tarbimise asemel hoopis teenida - teenida ISEENNAST! Ahnitsemise ja paanika kõrvalt, kõikide teiste usaldamise kõrvalt, pööra kordki tähelepanu iseenda sisemaailmale. Kordki usalda iseennast ja vaatle, mis on selle tulemuseks! Kuula, mida sinu sisemaailm sulle lausa kisendab ning usalda, et sinu hing juhib sind ALATI õigel rajal. Sageli jääb mulje, nagu oleks sisetunne meid petnud ning õige otsuse asemel ''vale'' otsuse langetanud. Tegelikult see nii ei ole. Meie hing juhtiski meid õigel rajal ning see rada eeldaski, et kohtame oma õigel rajal vahelduseks ka väljakutseid, proovilepanekuid. Hing tahtiski just seda, valitud kogemust, kogeda. Rääkides nüüd võtmest, mida pealkirjas mainitud, siis selleks on - Iseendale aja võtmine, iseendale tähelepanu pööramine, iseenda usaldamine! Vahel, kui pole aega, siis vähemalt pööra endale tähelepanu. Ning vahel kui sa ei usalda end, siis vähemalt võta endale aega. Muidugi on eriti hea, kui suudad neid kõiki omadusi endas hellitada ja hoida. 

Tänapäeva kiire elutempo ja möllu kõrvalt ON HÄDAVAJALIK võtta endale aega! Kasvõi 30 min enne magamaminekut või 1 päev nädalas või 15 min igal hommikul ja õhtul. Teadlikult ja julgelt! Mõista, et sinu hing, keha ja vaim vajavad seda! SINA vajad seda! Täida see aeg just nende tegevustega, mis sind parasjagu edasi aitavad või täidavad - olgu selleks rutiinne meditatsioon, mitterutiinne meditatsioon, iluprotseduurid, raamatulugemine, trennis käimine või mis iganes muu! Kasvõi ntavaline jalutuskäik lemmik muusikat kuulates! Ole loominguline ja luba endale seda. Sealt algab sinu vägi, sest vägi ilmutab end, kui teed endaga koostööd, kui oled endaga kontaktis. Aga kontakti saavutad siis, kui oled enda vastu hea! Mitte ükski vaimne tarkus ei vii sind edasi, kui sa ei ole alustanud endaga sõbrustamist ja enda hoidmist!  Paljud toovad siinkohal ettekäändeks perekonna ja lapsed, kelle eest on vaja hoolitseda või töö, mida lihtsalt PEAB tegema ega saa tegemata jätta. Aga mis saab siis, kui pole enam sind, kes hoolitseks perekonna eest, ega pole enam sind, kes teeks seda tööd, mis on justkui nii tähtis?  Olen kindel, et lapsed ja teisd pereliikmed on palju õnnelikumad, kui sina oled õnnelik, väge täis ja juhid oma elu ise. Ning kui nad ei ole õnnelikumad, siis vähemalt algab sealt uus elu sinu ja nende jaoks, uued väljakutsed, uued õppetunnid ning uued tervenemised!! Täiesti uus tase! 

Mine ja praktiseeri tänast nõuannet kohe ja praegu! Ükskõik kui raske seis ka ei oleks. Luba seda endale. See ei nõua tingimata rahalisi vahendeid. Tähelepanu, usaldus ja aeg ei ole raha eest ning seda saad sa endale alati kinkida! 

Olen alati teile olemas, et koos läbimurdeid teha, kui on raske! 


Maria Katariina Kuusing 

124 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page