top of page

Tugevda oma immuunsüsteemi tõhusalt ja võimsalt

Praegusel ajal on kõige tähtsam hoida oma immuunsüsteem tasakaalus, et organism suudaks vastu panna erinevatele, praegusel ajal väga palju ringi liikuvatele viirustele. Eriti meie hetkel suurimale vaenlasele – koroonaviirusele. Hiina medistiini seisusukohast on immuunsusega seotud kopsud, neerud ja põrn. Ehk kui need organid on tasakaalus ja tugevad, on ka inimese immuunsus tugev. Siis suudab organism võidelda nii väliste kui sisemiste haigustekitajatega. Kui kopsuenergia on nõrk, võib see väljenduda väsimusena, spontaanse higistamisega, lõhnatundlikkuse langusega, nohuga, ninakinnisusega. Kui neeruenergia vajab tugevdamist, siis tunneb inimene ennast kurnatuna, põlved on tihti nõrgad ja valutavad, alaselg annab tunda ja väsib kiiresti, samuti esineb fertiilsuse ja seksuaalenergia langust. Põrnaenergia nõrkust näitab söögiisu langus, seedehäired, puhitused, külmatunne kätes ja jalgades, samuti külmad käed-jalad, üldine jõuetus. Kuna tunded on samuti seotud kõikide meie elunditega, siis negatiivsed emotsioonid vähendavad meie organismi vastupanuvõimet. Hirm külmutab neeruenergia, kurbus nõrgestab kopsuenergiat, murestemine mõjutab magu ja põrna, viha nõrgestab maksaenergiat, stress mõjutab aju ja süda.

Siin artiklis toome teieni mõned lihtsad, kui efektiivsed nõuanded, kuidas tasakaalustada oma energiaid ning seeläbi tugevdada oma immuunsüsteemi.

Immuunsüsteemi tugevdavad tehnikad. Tee igapäevaselt ühte järgmistest hingamisharjutustest: Ruuthingamine – istu mugavalt sirge seljaga kas toolil või rätsepistes, käed põlvedel peopesad ülespoole. Hinga sisse lugedes 4-ni, seejärel hoia hinge kinni lugedes 4-ni, hinga välja lugedes 4-ni, ning hoia hinge kinni lugedes 4-ni. Tee seda 1-5 minutit.

Organihingamine, sissehingamine mõjutab neerude ja maksa energiat, paus mõjutab põrna, väljahingamine mõjutab süda ja kopse – istu põlvedel või rätseptistes (kui kumbki variant ei sobi, võid istuda ka toolil sirge seljaga). Vasak käsi aseta sülle ning parem käsi pane sellele peale. Keera peopesad vastu keha naba alla. Hinga sisse nii, et õhk jõuab alakõhtu hoides tähelepanu naba all. Hoia hinge kinni 2-4 sekundit tuues käed ja tähelepanu päikesepõimiku kohale mao ülaossa. Välja hinga südamekeskuse kaudu tuues käed ja tähelepanu rindade vahele. Väljahingamine on pikem kui sissehingamine. Hoia jälle hinge kinni 2-4 sekundit tuues käed ja tähelepanu päikesepõimiku kohale mao ülaossa. Ja hakka otsast peale. Kui teha organihingamist igapäevaselt, möödub allergikutel taimede õitsemise aeg palju kergemalt, samuti aitab see imehästi astma ja muude hingamisraskuste korral. Praktiseeri igapäevaselt mõnda lihtsat energiate vabastamise harjutust. Need mõjutavad siseelundeid, eemaldades energiablokeeringuid ja tugevdavad meie organite eluenergiat. Kui soovid qi gongist – energiate liigutamise kunstist - pisut rohkem teada saada ning seda praktiseerida, tule Teadvusteraapia keskusesse Väestava tervisevõimlemise treeningutele (info: FB Heidi Zäro teraapiad ja Teadvusteraapia kodulehel) Keha patsutamine – klopi läbi kogu oma keha vabastades seeläbi energiablokeeringud. Hõõru oma peopesad üksteise vastu nii, et need lähevad soojaks. Seejärel pese sellega oma nägu ja kael. Mudi läbi kõrvad, kaasa arvatud kõrvaurked. Nüüd koputa läbi oma pealagi. Sealt edasi patsuta tugevamalt turi, õlad, käsivarred ükshaaval liikudes sisekülge pidi allapoole ja väliskülge pidi ülespoole. Pane parem käsi rusikasse ja koputa üle rinna vasakult paremale paar korda öeldes (või mõeldes): Ma olen terve!. Nüüd patsuta läbi kõht mõlemaltpoolt naba ülalt alla, seejärel patsuta õrnalt käeselgadega neeruenergia liikvele. Pane käed rusikasse ja tao kogu oma tagumik läbi. Nüüd patsuta ühekaupa läbi oma jalad. Sellise tegevuse tulemusel peaksid kõik su energiad lahti ning sul juba väga soe olema.Head patsutamist!

Keha raputamine – väga tõhus viis oma energiad kiiresti liikuma saada! Lase ennast põlvedest kergelt nõtku ning hakka oma keha raputama alates õlgadest. Raputa järjest intensiivsemalt kaasates kogu oma keha. Pane hääl ka juurde, ehk iga raputusega hinga välja öeldes nii sügavalt kurgupõhast „huh“ kui saad. Kui lõpetad, seisa kohal umbes minut aega ja tunneta, kuidas energia su kehas pulbitseb. Kui sa teed seda harjutust iga päev ca 1000 korda, hoiad endast eemal ca 100 haigust! Ajaliselt on see umbes 6 minutit.

Koputamine energiapunktidele - koputa sõrmeotstega rindade väliskülgede all ribidele umbes 40 korda, südamekeskusele (tüümusele rindade vahel) umbes 40 korda, rangluu alla (2cm rangluu kaelapoolsest kõrgemast osast väljapoole ja 2cm allpoole) umbes 40 korda, silma all (pupilliga samal joonel luu peal) umbes 40 korda. Koputamine aitab lahustada hirmu- ja paanikaenergiat.


Lisaks neile harjutustele saab ka ise igapäevaselt palju ära teha elades ja toitudes mitmekülgselt ja tervislikult, hoida töö- ja puhkeaeg tasakaalus, magada piisavalt, liikuda piisavalt looduses ja sportida mõõdukalt. Kui tunned, et vajad lisatuge ja abi oma keha, vaimu ja tervise tugevdamisel, siis meie keskuses saavad sind aidata järgmised praktikad: * Teraapilised massaažid * MER-teraapia * Energeetiline tervendamine * EEM- teraapia Loe rohkem: https://www.teadvusteraapia.ee/teenused

1,083 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page