Tervendav teraapia energiakanalite avamiseks - alahinnatud Tai massaaž


Tai massaaži märksõnadeks on terviklikkus, tasakaal, tervis ja õnnetunne. See on lõdvestuse, meelerahu ja loovuse allikas, mis tegeleb nii keha kui ka vaimuga. Meieni on Tai massaaž tulnud läbi aastatuhandete. Oma olemuselt on see olnud nii usurituaal kui ka kuninglik teenus, millel on olnud ja on praegugi erinevaid koolkondi, õpetajaid ja õpetusi. Läbi sajandite on selle erilise massaaźistiili meieni toonud ülimalt spetsiifiline inimrühm – Taimaal asuvate budistlike kloostrite mungad. Ajaloolistest allikatest kõige käegakatsutavamad  ja võimsamad on kuningas Rama III poolt 1832.a. Bangkoki budistlikus Wat Po templis lastehaiguste paviljoni seintele ja friisidele raiutud paalikeelsed 60 kivireljeefi, mis kirjeldavad tai massaažis kasutatavate punktide ja joonte skeeme.

„Tai meditsiini isaks“ peetakse legendaarset dr. Jivaka Kumar Bhaccha´t, kes ei ole tailane ega ole ka kunagi Taimaal käinud. Ta olevat sündinud Vana-India Magadha kuningriigis ja oli sealse kuninga Bimbisara ihuarst. Kuningas Bimbisara oli esimene valitseja, kes Valgustumise ja kaastunde filosoofiast vaimustusse sattus ning kogu oma riigi ja õukonnaga Buddha õpetuse järgijaks sai. Valgustumiseni viiv tee koosnes aga õigest mõtteviisist, mis eeldas joogaasendite ning hingamise valitsemist. Dr. Jivaka eesmärgiks sai kuninga joogaharjutuste hõlbustamine, millest tulenevalt sai temast ka Buddha ihuarst. Väidetavalt hoolitses ta Budhha kehalise heaolu eest tänapäeval „tai massaažiks“ nimetatava raviviisiga enne mediteerima jäämist isegi 3 korda päevas.

Praeguse tai rahvuse moodustavad inimesed on pärit Lõuna-Hiinast. Malaisia poolsaarele rännates, olid sealsed põlisasukad mon´id juba Sri Lankalt omaks võtnud budismi ja sellega koos ka käelise raviviisi, mille Tai keelne nimetus on “nuad bo-rarn“ ehk „iidne massaaž“. Tai massaaž on „Tai traditsioonilise meditsiini“ üks neljast koostisosast, millest ülejäänud on toitumine, ravimtaimed ning vaimne treening. Tänapäeval kasutab suurem osa Tai elanikkonnast tai massaaži erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks.TAI MASSAAŹI SISU

Tai massaaž on rahulik, õõtsuva meditatiivse vajutustehnika, venituste ning hingamise rütmis teostatav massaaž, kus keskendutakse keha energeetilistel liinidel asuvatele punktidele vabastades seeläbi  keha blokkidest ning tagades energia vaba voolu, mis omakorda lubab organimismil vabaneda liigsest vedelikust, toksiinidest, normaliseerida vere- ja lümfiringlust. Lisaks vabanevad vaimsed pinged, paraneb lihaste elastsus ning liigeste liikuvus. Kokku keskendutakse kümnele keha energeetilisele sen liinile, mis on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks.

Tai massaaži teoreetiline käsitlus põhineb kõikjal kehas olevatel nähtamatutel energiakanalitel. Jooga filosoofia järgi tuleb elu energia ehk Prana meisse hingatavast õhust ja söödud toidust. Seejärel kannavad energiakanalid selle energia mööda keha laiali. Need energiakanalid on nähtamatud ja neid ei saa anatoomiliselt tõestada, kuid nendel paiknevad olulised akupressuuri punktid, mille masseerimine ravib teatud haigusi või vaigistab valu. Neid punkte võib ette kujutada kui „aknaid“ kehasse, mis avavad ligipääsu kosmilisele energiale ja vahetavad energiat, mille kaudu inimkeha hoitakse universumi energiaga tasakaalus. Energiavoogudes tekkinud häired põhjustavad puudulikku Prana varustamise ja see viib omakorda haiguse tekkimiseni. Massaaži käigus energiakanaleid töödeldes kõrvaldatakse blokeeringud, stimuleeritakse Prana vaba voogu ning taastatakse üldine heaolu.

On suur vahe, kas massaaži tehakse mediteerivas õhkkonnas või lihtsalt tööna. Ilma kõrgema teadvuseta muutub massaaž mehhaaniliseks ja kaotab palju oma mõjujõust.

Tai massaaž on oma olemuselt tugevatoimeline ning on hindamatu väärtusega tervisele ja heaolule kaasaaitamises, kuid oluline on teadlikult järgida ka tervislikku eluviisi. Koos tervisliku toidu ja eluviisiga annab tai massaaž kehalise tugevuse ja heaolu ning kerguse paljudeks aastateks.


TAI MASSAAŹI TOIME

Tai massaaži otsene toime kehale avaldub lihaspingete leevendumises, lihaste normaalpikkuse taastumises, kõõluste, sidemete, nahaaluse sidekoe elastsuse paranemises, temperatuuri tõusus, vere- ja lümfiringe kiirenemises, naha, lihaste, liigeste ainevahetuse ning soolte peristaltika (rütmiline kokkutõmbumine ja lõtvumine) soodustamises. Suureneb erinevate kudede omavaheline liikuvus, paraneb liigesliikuvus.

Kõik massaaži aeglased, sujuvad, korrapärased võtted aktiviseerivad parasümpaatilist närvisüsteemi (reguleerib organismi talitlust ja taastumist puhkeperioodil) – aeglustub hingamine, väheneb südame löögisagedus ja paraneb soolte peristaltika. Selle mõju taga on eelkõige uitnärvi aktiveerumine, millega kesknärvisüsteem teatab kogu kehale, et väliskeskkonnast saabuvatel teadetel on praegu ohutu aeg turvaliseks puhkuseks.

Lisaks tõstab massaaź sisesekretsiooninäärmetest vabanevate hormoonide ja bioaktiivsete ensüümide aktiivsust, mis soodustab kudede verevarustust ja ainevahetusreaktsioone. Massaazi mehhaaniline efekt aktiviseerib heaoluhormoonide oksüdotsiini ja serotoniini eritumist, mis vähendavad valu, erutuvust, närvilisust, agressiivsust, paraneb uni.

Psühholoogiline toime avaldub erinevate reaktsioonidena alates unetusest kuni üleväsimuseni, heast meeleolust kuni sügava depressioonini. Negatiivse pinge vabastamine massaaži käigus tekitab negatiivseid tundeid ja viib meeleolu alla. Positiivse energia vabastamine aga toob mõned inimesed ärkvele ja muudab toimekaks. Nii negatiivsed kui positiivsed tunded on vaid ajutised ja nende pärast pole vaja muret tunda. Vastupidi, sellise kogemuse läbitegemine aitab keha energia tasakaalu taastada ning kehal loomulikul moel terveneda.


TAI MASSAAŽI KESTUS

Oluline on meeles pidada, et probleemi ennetamine on palju parem kui selle lahendamine ja tai massaaž on üks parimatest viisidest terviseprobleemide ennetamiseks ning profülaktikaks. Keha tervise säilitamiseks, stressi ja toksiinide kogumise ärahoidmiseks tuleb oma kehale regulaarselt kinkida rõõmu massaažist, mis ühtlasi toob ka vajalikku vaimset tasakaalu.

Massaaźi sageduse osas ei ole piiranguid. Tervise hoidmiseks piisab 1,5h seansist nädalas. Massaaži tehakse läbi riiete. Hea on kanda õhukest puuvillast riietust, mis võimaldab end vabalt liigutada. Massaaži tehakse põrandal oleval matil.


TAI MASSAAŹI VASTUNÄIDUSTUSED:

Halvaloomulised kasvajad

Äge südame-, neeru-, maksapuudulikkus

Põletikulised nahahaigused

Lihaste- ja kõõluste põletikud

Ägedad traumad (luumurd, nihestus, põrutus)

Kunstliigesed venitatavas piirkonnas

Osteoporoos (luuhõrenemine)

Nakkushaigused

Põletikulised haigused (palavik toob kaasa haiguse ägenemise)

Suured sünnimärgid ja verevalumid masseeritavas piirkonnas

Uimastite mõju all või joobes olek

Veeniprobleemid (veenilaiendid, tromboosi oht)

Kõrge vererõhk

Kõikide krooniliste ja ägedate haigusseisundite puhul ning operatsiooni järgselt konsulteerida arstiga.

Meie keskuses pakub oskuslik massöör Veronika seda erilist Tai massaaži koos väestava kristalli- ja taimeteraapiaga, mis annab koos energiakanalite avamisega eriti tõhusad ja kestvad tulemused.

Pane endale aeg kirja ja koge omal nahal, kuidas see kombineeritud teraapia võib tuua suuri muutuseid kõikides eluvaldkondades, mis veidikene logisevad või täiesti kaoses on.

86 views0 comments

Recent Posts

See All
Kontakt

Teadvusteraapia OÜ
reg nr. 14948932

Tallinn, Valli tn 4-17, uksekood 170

Tel: +372 53044898

Keskuse üldmeill: m.kuusing@gmail.com
 

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate tegevusloa number: 215374

Keskuse terapeutidega ühendust võtmiseks kirjuta oma soov keskuse üldmeilile, või võta ühendust terapeudiga individuaalselt. Iga terapeudi kontaktid leiad nende enesetutvustuse ja/või teenusekirjelduse alt. 

Koostööpartnerid

Universaal Universum           Kristallistuudio Klaarsus      Esoteerikakauplus Allikas

© 2020 Teadvusteraapia Keskus.