top of page

Suhtlemise energia


Just lõppenud Merkuuri retrograad viib mõtted paratamatult suhtlemisega seotud teemadele. Retrograade on sel aastal tulemas veelgi. Selle tõttu on väga asjakohane pöörata pilk kahe inimese vahelisse suhtlemise energia vahetusse, et paremini mõista, miks mõne inimesega tundub suhtlemine nii lihtne ja mõne inimesega toimub lühikese ajaga plahvatus.


Selleks heidame pilgu inimese info tunnetamise tüüpidele. Kuidas erinevad inimesed nende poole suunatud informatsiooni vastu võtavad, sõltub väga paljuski neile sünnihetkel kaasa antud ja stressiolukorras tööle rakenduvatest suhtlemise energia tajumise tüüpidest. Enamasti on inimesel esindatud üks põhitüüp ja kaks alamtüüpi. Kuid võib juhtuda, et inimesel on nii põhitüüp, kui ka kaks alamtüüpi samad. Sellisel juhul võib olla inimesel väga raske tajuda teise inimese poolt välja saadetud suhtlussignaali just selliselt nagu see mõeldud oli.


Tüüpe on kokku 4. Vaatame neid pisut lähemalt:


Visuaalne tüüp. Kas oled kohtunud silmast silma inimesega, kes viib sind sinu jaoks täiesti võõra plaani või tegutsemise juurde, kusjuures see sund tegutseda tundub ülitugev ja möödapääsmatu. Võib-olla oled teiste inimeste suust kuulnud samuti sarnaseid ideid, kuid selle inimese argumendid võtavad sinus võimust ja viivad tegutsemiseni. Kui see inimene vaimustub mingist ideest, vaimustud mingil põhjusel ka sina, kui see inimene vihastub millegi peale, vihastud ka sina.


Kui selline inimene on sinu elukaaslaseks ja teie vahele tekib stressirikas olukord, võtavad suhteenergiates aset muudatused, mida on teineteise mõistmiseks väga oluline teada. Visuaalse energiatüübi inimesel koguneb energia suhtestressi olukorras rinnakusse ja pähe. Kogu energia väljub temast silmade ja rinnaku kaudu. Seda nimetatakse „tunnelnägemiseks“. Visuaalne tüüp kaotab perspektiivi, mis tavaolukorras on tema suurimaks tugevuseks. Kogu energia, mis oli suunatud suurepärase visiooni ellu viimiseks pöördub järsku sinu vastu küsimustega, milline sa peaksid olema ja kuidas sa ei näe, mida on vaja teha. Ta „näeb“, mida sa teed valesti, kuid samal ajal nägemata oma osa selles. Ta pettub kui teised inimesed ei täida tema visiooni. Ta kritiseerib ja annab hinnanguid ning süüdistab oma partnerit. Ta vihastub kergesti. Ta on järeleandmatu ja peab kindlasti võitma. Ta võib sulle öelda: „Vaata mulle otsa, kui ma sinuga räägin“.


Tonaalne e auditoorne tüüp. Keegi teine ei suuda sukelduda sinu sisemaailma oskuslikumalt. Sinu katsumused ja tungid on tema poolt kõik läbi analüüsitud. Sulle tundub, et sind mõistetakse tema poolt väga mitmel tasandil kuna ta näeb väga sügavale sinu sõnade taha. Iga nüanss on tema poolt registreeritud ja kõik lüngad on täidetud tarkuse ja poeetiliste sõnadega. Kui oled temaga restoranis söömas, registreerib ta ka kõik kõrval laudades toimuvad vestlused, mis võib ta viia info üleküllusesse ja stressi.


Suhtestressi korral koguneb selle inimese energia kõrvadesse ja päikesepõimikusse ning nende vahele. Välised vibratsioonid panevad vibreerima ka tema tunnetega tugevalt seotud siseorganid nagu magu, maks, neerud, põrn/pankreas ja neerupealised. Kui pingeline olukord suhetes temaga on kätte jõudnud, ära vala õli tulle. Võib juhtuda, et isegi kui sa seda ei tee, tunneb ta ennast nagu sa teeksid seda. Tema põhiline oskus on lugeda ridade vahelt ja kuulda sõnu, mida sa ei ole iialgi öelnud, tundnud või mõelnud. Need panevad teda tundma süüdistatuna ja avavad vanad haavad. Sa saad süüdistusi mitte ainult enda puuduste kohta vaid ka tema puuduste ilmnemise tõttu. Sina oled selles loos närukael ja ära proovigi süüdistada, et sind on valesti mõistetud. See lisab veelgi õli tulle, kuna sa ainult kaitsed ennast ja ei mõista partnerit.


Ta loeb ridade vahelt. Tema sisedialoog on valjem kui kahekõne sinuga. Ta tõlgendab, analüüsib ja annab kõigele hinnanguid. Väikesed aspektid võivad omandada ülisuure tähenduse. Teda haavab rohkem partneri hääletoon kui sõnad. Ta võib sulle öelda: „ Ma olen vihane, et sa mind halvasti tundma panid“.


Digitaalne tüüp. Raske on leida meeldivamat, rahulikumat ja ratsionaalsemat inimest. On lausa imetabane kui loogiline ta on ja kui huvitavalt ning süsteemselt suudab ta informatsiooni edastada. Ta ei ole kunagi ülekoormatud liigsetest tunnetest. Tänu väga heale abstraktse mõtlemise võimele suudab ta igas olukorras koguda vajaliku info ja leida lahendused.

Suhtestressi korral koondub tema energia esiajusse. Süda ja soolestik lülitub energeetilises mõttes vaikerežiimile. Samal ajal ajus toimuvad energialahendused on muljetavaldavad. Kõik sinu tunded põrkuvad temalt kui kilbilt tagasi. Ta suudab sulle väga detailselt selgitada ja põhjendada, miks sa hetkel niimoodi tunned ning pakkuda ka lahendusi, kuid tee tema südameni on praktiliselt suletud. Sa võid tema peale karjuda või nutta, kuid see ei muuda midagi. Tema kuivus ja tuimus tunduvad selle suhte tupikteena ja viivad sind täielikku üksindusse. Ta on arvuti sarnane ja partnerist eraldunud. Ta on liiga rahulik ja ühes tükis, pidevas loogilises ja ratsionaalses mõtlemises. Tal on kindel, et alati on olemas probleem. Ta ei küündi tunneteni ja võib selle tõttu olla sinu jaoks ärritav partner.


Kinesteetiline tüüp. Ta usub sinusse ja teab, mida sa tunned, mõistes sind täielikult. Ta pigem ohverdab enda hüved ja vajadused sinule kui tuleb lihtsalt appi. Suhe temaga on peaaegu telepaatiline. Suhtes temaga huvitab teda rohkem sinu sisu kui teod. Nad on väga avatud. Nad elavad tänases päevas ja ei suuda väga mõelda mineviku või tuleviku mõjudele. Selle tõttu on nad varmad vastu võtma sinu palveid, kuid kui jõuab kätte aeg neid täita, on nad hädas, sest neil ei ole ressurssi võetud kohustusi täita. Kahjuks ütlevad nad tihti jah ka valedele inimestele. Selle tõttu tunnevad nad ennast nagu hädaabi keskused ja kannatavad, „lagunedes tihti tükkideks“.


Stressi olukorras liigub tema energia pigem keha sisse. Mis iganes tüübi poolt väljastatud energia imetakse kinesteetilise poolt kehasse nagu käsnasse. Need energiad segunevad tema kehas olevate kriisist tulenevate energiatega. Energia koguneb südame piirkonda ja kiirgab sealt kogu kehasse laiali. Maandus saab kahjustatud kuna jalgade energia tardub. Südame piirkonda kuhjunud energia tekitab suurt raskustunnet ja isegi valu rinnus. Kinesteetilise inimese jaoks on üliraske panna teist inimest ennast halvasti tundma. Nad ei soovi vastasseisu. Enamasti on nad selle tõttu nõustujad. Nad on suured lubajad. Ta võib kaotada oma enda tõe ja sõnad. Neil on üsna nõrk analüüsivõime. Pinge kasvades nad lõpuks plahvatavad või lihtsalt lahkuvad kui ei suuda ülekoormust taluda.


Mida teha ja kuidas käituda tulenevalt energiatüübist räägime juba järgmises postituses.


Donna Edeni tarkuse põhjal refereerinud Heino Väli

291 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page