Söören Vanker: Me pole siia kannatama tulnud

Söören on äärmiselt ehe, siiras ja unikaalne noormees, kelle oskused juhendada inimene enda sees peituvate vastuste ja lahendusteni, on asendamatud! Luues turvaline õhkkond, juhendab ta pehmelt ning neutraalse vaatlejana abivajajat enesetervenduse radadel läbi holistilise regressiooniteraapia. Teadvusteraapia keskusel on au tervitada Söörenit oma meeskonnas! Tänases loos avab Söören veidi enda lugu.

Söören on öelnud: “Kogu ehe abivalmidus algab minu alandlikkusest selle inimese ees, keda ma aidata soovin ja ühtlasi pean ma mõistma, et abistamine ei ole mitte soov juhtida ja valitseda vaid soov teenida”

Kuidas sai alguse Sinu teekond terapeudina? Miks see teekond Sind kõnetas?

,,Eks see algas suuresti sellest, kui puntras ma oma asjadega ise olin. Ei osanud oma tundeid ja ülevoolavaid energiaid kuhugi suunata ja see rusus mind sajaga. Alateadlik mina juhtis mind kõiksugu mustritest, mis ma elu jooksul enda omaks võtsin.

Olin üsna kimpus oma asjadega. Ja vajasin ise muutusi ning lahendusi.

Nii kaua kui ma mäletan, olen ma enda suhtes olnud analüüsiv – alati mõelnud, mis paneb mind asjadele just nii reageerima, nagu ma seda teen, miks olen ärritatud või mõjutatud mingitest olukordadest, millal olen rõõmus, mis ja miks paneb kurvastama jne. Usun, et mida rohkem endast teadlik olla, seda kergem on teha tööd enda elukvaliteedi parandamiseks.

Üksiku lapsena, kelle varajane teismeiga koosnes suuresti endasse tõmbumise ja elus pettumisega, vajas “kisendades” leida teekonda iseenda tundma õppimiseks, mis aitaks lahendusi leida paljudele „miks?” küsimustele oma peas. Soovisin muutusi oma ellu. Minu sees oli nii palju tundeid, reageeringuid ja tundlikkust. Ma ei osanud seda mitte kuhugi suunata. ja tänu sellele osutus see päris suureks koormaks. Ei osanud seda kellelegi selgitada, ega ka kelleltki nõu küsida. Võiks öelda, et kartsin, sest see tundlikkus, kuidas asjad mind mõjutasid, tundus tihti lausa seletamatu. 2014. aastal tundsin, et olen valmis sügavamalt enda sisse vaatama, õppima ennast rohkem tähele panema ja enda vajadusi kuulama, ükskõik kui ebamugav ja raske see ka poleks. Algasid minu õpingud psühholoogia alal.

Suurima muutusena võiksin välja tuua sellise iseseisva ja vähem sõltuvama isiksuse (ise) kujunemise. Sügavate enesearengu protsesside käivitamine, läbi töötamine ja mõistmine andis mulle tohutult vabadust. Just vabadus ja kergus on olnud olulised märksõnad, mida minu hing on kõige enam ihaldanud. See kasvatas isu oma sisemaailmaga tutvuda ja seeläbi teadlikumalt elule vastu minna.

Enda eest vaimselt hoolitsemine osutus väga suureks „hüppelauaks”. Hakkasin ellu viima unistusi, mida ma arvasin, et ma mitte kunagi ei saavuta ja julgesin olla rohkem sotsiaalne, mis aitas parandada inimsuhteid, avas mulle uksi ja tõi uusi kontakte. Mida vähem keskendud oma nõrkadele omadustele või ebapiisav olemisele, seda rohkem suudad sa keskenduda just sellele, mis aitab sul eesmärke edukalt saavutada.

Tähtis on arusaam, et ennast saab muuta teiste ja ümbritseva suhtes, mitte teisi enda suhtes.

Igasugune tervenemine võib mõjutada meid nii psühholoogiliselt, füüsiliselt, vaimselt, sotsiaalselt, seksuaalselt ja spirituaalselt – teisisõnu terviklikult. Võib öelda, et see suurendab kontakti ja tasakaalu iseendaga.

Oma suureks kergenduseks avastasin, et kõigil on õigus oma tundeid tunda! Ja tegelikult peabki neid endale lubama. Muidu talletuvad nad kehasse energeetiliste blokeeringutena, mis tekitab inimeses kui tervikus ebakõla, põhjendamatut valu, stressi jpm. Halvemal juhul reageerib keha juba füüsiliste haigussümptomitega.


Läbi kõikide nende kogemuste ja pühendunult ennast harides, teraapia ja vaimsete teemade valdkonnas, avastasin, et tunnen ennast sellel alal palju kodusemalt kui kuskil mujal. See sobib mulle ja tunnen, et mul on palju endasi anda. Mina tahan ju ka ringi kõndida inimeste seas kes elu naudivad.''Mis on Sinu tugevaim külg inimesi aidates? 

,,Ohh, mis küsimus...


Ma olen väga suure empaatiavõimega. Mul on lihtne võtta inimest sellisena nagu ta on ja mitte anda hinnanguid. Mina ei ole targem, kui inimese sisemaailm. Minu osa terapeudina on olla inimesele sellel teekonnal toeks . Aidata ületada barjääre, mis takisavad inimestel oma elu kvaliteetsemalt elama ja seda nautima. Elu käib läbi naudingute. Ma usun inimestesse ja ma hindan nende puhul seda imelist talenti - võimet end tervendada. Fantastiline. See on sama äge kui see, et teadlikul minal on võime fantaseerida, kujutleda ja visualiseerida.Soovin inimesi aidata leidmaks enesearmastus, õpetada turvaliselt oma tundeid tundma, vajadusi teadvustama ja unistustele silmi avama, suundusin õppima psühholoogiat ja regressiooniteraapiat.

Olen abiks orienteerumaks oma sisemistel radadel, et kõik leiaksid tee oma vabaduse poole.

Oma sisemaailmaga tegelemine on julge ja vapper kangelastegu, aga kinnitan, et isiklike suhete- ja maailma loomine on imeline protsess.''


Millega Sinu poole peamiselt pöördutakse? 

,,Tohutult individuaalne. Aga elurõõm, eneseväärtustamine, traumad, raske lapsepõlv, negatiivsed uskumused...Piisav olemine asjade ellu viimiseks. Kuuluvustunne...


Inimesed tulevad ka vahel sõnadega, et ma ei tea, mis mul viga on. Ma ei saa aru, aga ma tunnen põhjendamatut ärevust, valu, aga ma ei tea, mida teha. Tihtipeale ongi sees üks suur sasipundar nende asjadega. Vesteldes ja uurides, saades need lausetena suust välja, hakkavad asjad mingit vormi võtma ja kõik muutub arusaadavamaks.''


Mis on Sinu arvates peamine, mida inimesed oma elus muutma peavad, et olla õnnelikud ja elada rahuldust pakkuvat elu? 


,,Ega ei ole ju nalja pärast öeldud, et suured asjad hakkavad väikestest sammudest.

Inimesed võiksid endale andestada. End kiita ja tunnustada kui saavad mingite asjadega hakkama või kogevad mingeid edulugusid.

... eee...

Ei võta eriti kaua aega, et enesesisenduste näol öelda endale positiivse alatooniga asju. Seda ei peagi kuskil trammis, ega lauluväljakul tegema, vaid seda võid vabalt peale hambapesu teha, soovides endale imelist päeva. Üleüldse võiks päevas leida hetke, mil on inimene teadlikult iseendaga. Aitab kokku koguda ja enda juurde tuua. Ja muidugi tagasi saada energia, mille oled endast maha jätnud.

Ja hingamine. Hingamine on kõige alus.

Teadlikult hingata on imelihtne viis enda maandamiseks.


Ma arvan, et kõige kättesaadavam inimestele on tähele panna seda, kuidas nad meelestatud on ja kuidas nad räägivad.

Eitavad vormid lausetest kaotada.

Ei pea ütlema, et "kas sa ei saaks korra välja tulla" vaid "Kas sa saaksid välja tulla." "Kas sa ei saaks anda mulle ..." vaid "Kas sa saaksid anda mulle..." Vähem eitusi.''


Milline on kõige meeldejäävam kogemus Sinu töökogemuses? 


,,Üks kogemus, mis mul on väga hästi meeles, kuidas kliendil tuli julm viha seansi ajal üles.

Pärast niutsus mul seal, pisarad voolasid ja oli üliemotsionaalne, ütles, et saab nagu kahe jalaga jälle maha toetuda ning et sai mingi väga olulise osa endast tagasi!''

Milline on Sinu kogemustes kõige silmapaistvam edulugu, kus oled saanud inimest aidata? 

,,Kõige paremad edulood on need, kus inimene on füüsilistest valudest lahti saanud. Oli üks tüdruk, keda vaevasid tugevad seljavalud, muidu üldine tervis oli tal korras. Peale Holistilist nelikut olid tal seljavalud läinud!''


Mida tahaksid inimestele omalt poolt öelda? 

,,Saage teadlikuks, mida te tunnete, mida te vajate ja kehtestage piirid. Täitke ennast positiivse mõttega. Mitte miski ei pane mind uskuma, et maailm on pahatahtlik koht.

Me pole siia kannatama tulnud.

Enda elul tuleb samamoodi silma peal hoida kui muusikul, kes tahab hästi pilli mängida. Harjutama peab. Kui sa mingi laulu ära õpid ja vahepeal 10 aastat ei mängi, siis sa ei saa eeldada, et sa võtad kidra kätte ja mängid selle samamooid kui vanasti. Sama on eluga.


Kui sa end ei arenda, ei kasvata, ei hoia endal silma peal, siis pudened hõlpsasti koost.

Igal inimesel on õigus oma parimale eksemplarile iseendast. Inimesed võiksid rohkem avastada oma sisemaailma, sest see aitab parandada elukvaliteeti ja inimeste sisemusest võib sündida “kulda”.Kuidas Söören Sind aidata saab, loe lähemalt siit: https://www.teadvusteraapia.ee/sooren-vanker

Facebookis jälgi Sööreni tegemisi siin: https://www.facebook.com/AlumineKamber

44 views
Kontakt

Teadvusteraapia OÜ
reg nr. 14948932

Tallinn, Valli tn 4-17, uksekood 170

Tel: +372 53044898

Keskuse üldmeill: m.kuusing@gmail.com
 

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate tegevusloa number: 215374

Keskuse terapeutidega ühendust võtmiseks kirjuta oma soov keskuse üldmeilile, või võta ühendust terapeudiga individuaalselt. Iga terapeudi kontaktid leiad nende enesetutvustuse ja/või teenusekirjelduse alt. 

Koostööpartnerid

Universaal Universum           Kristallistuudio Klaarsus      Esoteerikakauplus Allikas

© 2020 Teadvusteraapia Keskus.