top of page

Söören Vanker: Me pole siia kannatama tulnud

Updated: Dec 12, 2020

Söören on äärmiselt ehe, siiras ja unikaalne terapeut, kelle oskused juhendada inimene enda sees peituvate vastuste ja lahendusteni, on asendamatud! Luues turvaline õhkkond, juhendab ta pehmelt ning neutraalse vaatlejana abivajajat enesetervenduse radadel läbi holistilise regressiooniteraapia. Teadvusteraapia keskusel on au tervitada Söörenit oma meeskonnas! Tänases loos avab Söören veidi enda lugu.

Soren Kirkegaard "En ligrfrem meddelelse" 1859 “Kogu ehe abivalmidus algab minu alandlikkusest selle inimese ees, keda ma aidata soovin ja ühtlasi pean ma mõistma, et abistamine ei ole mitte soov juhtida ja valitseda vaid soov teenida”

Kuidas sai alguse Sinu teekond terapeudina? Miks see teekond Sind kõnetas?

Ausalt öeldes ei teadnud ma isegi, et minust terapeut saab. See polnud minu unistus lapsena, ega ka eesmärk minu psühholoogia õpingute alguses. Eks see algas suuresti sellest, kui puntras ma oma asjadega ise olin. Ma ei osanud oma tundeid ja ülevoolavaid energiaid kuhugi suunata ja see osutus suureks koormaks. Alateadlik mina juhtis mind kõiksugu mustritest, mis ma elu jooksul enda omaks võtsin - minu sisemaailm oli selline sigrimigri, et ma ei mõistnud iseennast absoluutselt. Olles nii vähe iseendast teadlik, tegin ma endale tahtmatult liiga, rääkimata oma vajadustest, millele ma üleüldse tähelepanu ei pööranud. Õppides Holistika instituudis tuli tunne, et teraapiamaailmas tunnen ma ennast palju kodusemalt kui miskil muul alal. Nii, et tegelikult tuli soov terapeudiks saada alles õpingute käigus. Soov inimesi aidata ja teadlikust kasvatada, on ka kujundanud minu valikuid saada terapeudiks.

Tähtis on arusaam, et ennast saab muuta teiste ja ümbritseva suhtes, mitte teisi enda suhtes.

Igasugune tervenemine võib mõjutada meid nii psühholoogiliselt, füüsiliselt, vaimselt, sotsiaalselt, seksuaalselt ja spirituaalselt – teisisõnu terviklikult. Võib öelda, et see suurendab kontakti ja tasakaalu iseendaga.

Oma suureks kergenduseks avastasin, et kõigil on õigus oma tundeid tunda! Ja tegelikult peabki neid endale lubama. Muidu talletuvad nad kehasse energeetiliste blokeeringutena, mis tekitab inimeses kui tervikus ebakõla, põhjendamatut valu, stressi jpm. Halvemal juhul reageerib keha juba füüsiliste haigussümptomitega.


Läbi kõikide nende kogemuste ja pühendunult ennast harides, teraapia ja vaimsete teemade valdkonnas, avastasin, et tunnen ennast sellel alal palju kodusemalt kui kuskil mujal. See sobib mulle ja tunnen, et mul on palju endasi anda. Mina tahan ju ka ringi kõndida inimeste seas kes elu naudivad.Mis on Sinu tugevaim külg inimesi aidates? 

,,Ohh, mis küsimus... Ma olen väga suure empaatiavõimega, tähelepanelik ja põhjalik. Mul on lihtne võtta inimest sellisena nagu ta on ja mitte anda hinnanguid, ega halvustada tema maailmavaateid. Mina ei ole targem, kui inimese sisemaailm. Minu roll terapeudina on olla inimesele tema enesearengu teekonnal toeks. Aidata ületada barjääre, mis takisavad inimestel oma elu kvaliteetsemalt elada, seda nautida ja õnnelik olla. Elu käib läbi naudingute. Ma usun inimestesse ja ma imetlen nende puhul seda suurepärast talenti - võimet iseennast tervendada. Fantastiline. See on sama võimas nagu kujutlusvõime.


Arvan, et tugevaks küljeks võib olla ka endale loodud platvorm - ma ei saa kunagi valmis. Inimesed on unikaalsed ja mitte kunagi samasugused. Kogemused on kogemused ka peale peale viitesadat tehtud tööd või peale kahtekümmend viit aastat tööd. Kuni tunnen väikest aukartust iga oma töö ees, kavatsen seda ka teha.


Soovin inimesi aidata leidmaks enesearmastus, õpetada turvaliselt oma tundeid tundma, vajadusi teadvustama ja unistustele silmi avama, suundusin õppima psühholoogiat ja regressiooniteraapiat.

Olen abiks orienteerumaks oma sisemistel radadel, et kõik leiaksid tee oma vabaduse poole.

Oma sisemaailmaga tegelemine on julge ja vapper kangelastegu, aga kinnitan, et isiklike suhete- ja maailma loomine on imeline protsess.''


Millega Sinu poole peamiselt pöördutakse? 

,,Tohutult individuaalne. Vahest puudub elurõõm, eneseväärtustamise teemad, traumad, raske lapsepõlv, negatiivsed uskumused, mis takistavad orgaaniliselt elada. Ebapiisav olemine asjade ellu viimiseks. Kuuluvustune, olla mõistetud, probleemid suhetes. Iseenda vähene teadlikus. Paljud on siiski väga baasilised asjad, millele kliendiga vesteldes pööraksin kindlasti tähelepanu. Inimesed tulevad ka vahel sõnadega, et ma ei tea, mis mul viga on, Tuntakse põhjendamatut ärevust, kurbust ja valu. Vana moodi enam ei suuda, aga uut moodi ei oska - kriisiolukord.


Tihtipeale ongi sees üks suur sasipundar nende asjadega. Vesteldes ja uurides, saades need lausetena suust välja, hakkavad asjad vormi võtma ja kõik muutub arusaadavamaks.''


Mis on Sinu arvates peamine, mida inimesed oma elus muutma peavad, et olla õnnelikud ja elada rahuldust pakkuvat elu? 


,,Ega ei ole ju nalja pärast öeldud, et suured asjad hakkavad väikestest sammudest.

Inimesed võiksid endale andestada. End kiita ja tunnustada kui saavad mingite asjadega hakkama või kogevad mingeid edulugusid.

... eee...

Ei võta eriti kaua aega, et enesesisenduste näol öelda endale positiivse alatooniga asju. Seda ei peagi kuskil trammis, ega lauluväljakul tegema, vaid seda võid vabalt peale hambapesu teha, soovides endale imelist päeva. Üleüldse võiks päevas leida hetke, mil on inimene teadlikult iseendaga. Aitab kokku koguda ja enda juurde tuua. Ja muidugi tagasi saada energia, mille oled endast maha jätnud.

Ja hingamine. Hingamine on kõige alus.

Teadlikult hingata on imelihtne viis enda maandamiseks.


Ma arvan, et kõige kättesaadavam inimestele on tähele panna seda, kuidas nad meelestatud on ja kuidas nad räägivad.

Eitavad vormid lausetest kaotada.

Ei pea ütlema, et "kas sa ei saaks korra välja tulla" vaid "Kas sa saaksid välja tulla." "Kas sa ei saaks anda mulle ..." vaid "Kas sa saaksid anda mulle..." Vähem eitusi.''


Milline on kõige meeldejäävam kogemus või edulugu Sinu töökogemuses? 


,,Kui inimene on lahendanud mingi probleemi, mis teda on vaevanud, on ikka tõeline nauding vaadata kuidas inimese rüht muutub. Rind läheb ette ja pea tõuseb norust püsti. Imeilus vaatepilt. Nagu kevadine tärkamine. Lisaks on mind liigutanud edulood kus inimesed on vabanenud füüsilistest valudest. See paneb ka ennast särama ja tundma, et minus on palju väge, et inimesi aidata.


Mul tuleb meelde üks seanss meesterahvaga, kellel tuli seansi käigus intensiivne viha üles. Lausa näost moonutatuna sisises ta mulle “t*ra ma annan sulle ka molli raisk.”

Mäletan, et reageerisin sellele nii: “JAAA JUST SUPER! VOT SELLE TUNDE PEALT LÄHMEGI EDASI…”

Oma töös pean ma olema 100% kohal ja väga täpselt aru saama kus klient iseendaga on. Siis ei pruugi tähelegi panna selliseid võimsaid situatsioone. Tagant järele ajab mind see ikka itsitama. Ei lõhkunud ta inventari, ennast, ega mind, vaid sai turvaliselt oma viha aktsepteerida ja väljendada. Pärast oli üliemotsionaalne ja läbi liigutuspisarate lausus “kui hea on tunda, et saad kahe jalaga maa peal olla. Nagu oleks koju jõudnud.


No kas pole mitte kaunis? Iga kliendi edulugu on väärtuslik''


Mida tahaksid inimestele omalt poolt öelda? 

,,Saage teadlikuks, mida te tunnete, mida te vajate ja kehtestage piirid. Täitke ennast positiivse mõttega. Mitte miski ei pane mind uskuma, et maailm on pahatahtlik koht.

Me pole siia kannatama tulnud.

Enda elul tuleb samamoodi silma peal hoida kui muusikul, kes tahab hästi pilli mängida. Harjutama peab. Kui sa mingi laulu ära õpid ja vahepeal 10 aastat ei mängi, siis sa ei saa eeldada, et sa võtad kidra kätte ja mängid selle samamooid kui vanasti. Sama on eluga.


Kui sa end ei arenda, ei kasvata, ei hoia endal silma peal, siis pudened hõlpsasti koost.

Igal inimesel on õigus oma parimale eksemplarile iseendast. Inimesed võiksid rohkem avastada oma sisemaailma, sest see aitab parandada elukvaliteeti ja inimeste sisemusest võib sündida “kulda”.Kuidas Söören Sind aidata saab, loe lähemalt siit: https://www.teadvusteraapia.ee/sooren-vanker

Facebookis jälgi Sööreni tegemisi siin: https://www.facebook.com/AlumineKamber

1,506 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page