Oo - need ''harmoonilised'' suhted!

Selles artiklis tahan rääkida veidi teiega romantilistest suhetest, sest need on kõige intensiivsemad enesearengu, takerdumise ja õppimise võimalused. Kõik inimesed on ühel või teisel hetkel oma suhtes puntras ning otsivad juhatust, kuidas oma elu, oma suhe ja iseennast taas korda saada. 

1. Kõige oluline punkt number üks on iseenda ja oma elu, kõige ümbritseva tunnetamine läbi südame – kõik algab sealt. Pange silmad kinni, kohe ja praegu, ja keskenduge oma südamele. Hingake läbi südame ja tunnetage iseennast, oma olemust, koos kõikide vigade ja valudega, läbi südame.  Seejärel tehke silmad lahti ja vaadake oma ümbrust läbi armastuse. Vaadake oma lapsi, oma kodulooma, partnerit, vanemaid, sõpru, töökaaslaseid, võõraid inimesi tänaval. Ärge kasutage enam suhtlemiseks oma mõistust, vaid hoopis südant. Ja see ei tähenda, et peate alati olema üdini armastavad, vaid hoopis üdini ausat. Aususest sünnib imeline elu kõigile osapooltele!  2. Me oleme kõik tegelikult üks ja sama – mees või naine vahet ei ole. Peame õppima neutraalsust teineteisega suheldes. Mõistmist, aktsepteerimist. Igaüks on samasugune inimene nagu oled sina. Ära tee järeldusi ning ära anna hinnanguid teiste kohta enda põhjal! Igal ühel on oma areng, omad õppetunnid, oma programm, omad protsessid. Need ei puutu sinusse! Ära võta isiklikult ja saa üle oma egost! 


3. Kui sa tahad kogeda õnnelikku suhet, siis lase lahti eelnevate suhete kibestumisest. Ära kanna seda kibestumist ja kogemusi kaasas. Ära eelda, et sinu uus partner on samasugune! Pea neid punkte meeles ning situatsiooni käigus tee see endale selgeks! Siis muutuvad ka suhte mustrid. Vanad mustrid käivad meiega kaasas, sest me ise ei taha nendest alateadlikult lahti lasta!  Kui sa ei saa hakkama iseenda puhastamise ja vabastamisega, siis otsi juhatust ja abi, uusi tehnikaid ja praktikaid, et endaga töö muuta efektiivsemaks. Ära jää ootama, et tuleb ideaalne partner ja sinu hirmud kaovad, sest sa näed nagunii end ümbritsevat maailma ainult läbi oma mineviku hirmude filtri seni, kuni sa seda silme eest pole võtnud. 

4. JULGE armastada! Kui sinu armastusele ei vastata, siis sellest ei ole midagi. Sa ei taha olla ju vale inimesega koos! Liigu edasi, et õige saaks rutemini tulla! Ära jää punnima seda, mida ei ole algusest peale, seda ei tule 2 nädala, 2 kuu ega 2 aastaga.   Seda viga inimesed tihti teevad. Eriti naised, kes hakkavad siis armastust välja teenima ja siis lõpuks süüdistavad teist. Ning järgmises suhtes ei julge enam armastust näidata välja, siis tekibki blokk südame ette. Proovi ja julge seni, kuni õige inimene sinu armastuse vastu võtab ning siis jagate ja naudite koos! Kui blokk on tekkinud, siis kuidas sellest uuesti üle saada – mine ja proovi uuesti ning seekord teisiti! Jälgi oma käitumist ning ära kõnni samu käitumismustreid pidi.


5. Lase oma egost lahti! Keegi meist pole nii loll, et egoismiga oma suhe ära hävitada, ja kui oled, siis lollidel peabki raske olema.  Jah, egoism on sageli inimlik tunne, mis lihtsalt peksab vahele, aga siis peaks sinu süda hakkama häirekella lööma ning uuesti tasakaalu ja harmooniat tootma hakkama. Kui sa oled endaga kontaktis inimene, on palju kergem egohääl vaigistada. Jah - ta jääbki osakeseks sinust ja aegajalt tõstab pead, aga sinu valida on, kas sa juhindud tema märguannetest ja toidad teda või mitte.

Olgu täpsustuseks, et ego on sinu hirmud, nõudmised, tingimused, saamahimu, vajadused, paanilisus, kontrollivajadus. 


6. Kui sa võtad eesmärgiks hoida ennast tasakaalukas ja luua harmooniat ning sära kõikjal kuhu lähed ja kellega suhtled, siis tegelikult püsib ka see suhe korras kenasti. Nii kui hakkad võitlema, egoistitsema, vaidlema, punnima ja jonnima siis lähebki rappa ning seda uuesti värskendada ja taaselustada on raske. Algusest peale pane prioriteedid paika ja võtagi eesmärgiks, et suhe on kui meeskond! Kui kaks inimest on sellega nõus ja mõlemal püsib soov seda meeskonda hoida, siis ongi harmooniline aktsepteerimine ja ühtne toimimine. Sest ei teki vajadust kuidagi teineteisele ära panna, võidelda või teisele haiget teha. Tahtmatud valusad sõnad või teod saab ilusti klaaritud, sest seda tehakse läbi õige tunde ja üksteise hoidmise. Nii kui sealt tagant kaob ära õige tunne, siis tegelikult ei ole enam oodata midagi. Sealt edasi hakkab ainult kannatuse õppetund. Seega parem olge targad ja liikuge õigel ajal edasi.


7. Jõudsime väga olulise punktini – ausus enda vastu! Siis saad olla aus ka teise vastu. Seega eelkõige jõua endas selgusele. Ära juurdle liiga pikalt, ära hoia teist oma seisundist teadmatuses. Anna märku, et mõtled ja tunnetad ning siis peagi esitled oma tundeid talle. See rahustab teise osapoole maha ja samas tagab koostöö ja vastastikkuse austuse. Kui tekib tahtmine jonni ajada pahatahtlikult inimesega, kelle oled oma kõrvale valinud, siis miks sa ta üldse valisid? 


Need olid 7 punkti suhtesolijatele ja mitte olijatele, mis täna läbi minu tahtsid voolata.  Kui tunned, et oled oma elus ja suhetes puntras, kirjuta mulle julgelt, vestleme ja arutame seansil, mis on toimumas, mida see olukord sulle öelda tahab ning mis on järgmised õigemad sammud rahuldustpakkuva tuleviku poole.

Maria 

92 views0 comments

Recent Posts

See All