MER-teraapia: ainulaadne meetod füüsilise ja energeetilise keha taastamiseks ja tervendamiseks

MER ehk inglise keeles – Myofascia Energetic Release – on teraapia sidekoesse kuhjunud  energeetiliste (sh ka emotsionaalsete) kui füüsiliste pingete vabastamiseks. Mis üldse on fascia ehk sidekude? See on kude, mis ümbritseb igat lihast, ühendab rakke kudedega, kudesid organitega, organeid organisüsteemideks, kinnitab lihased luudele, seob luud liigestega, ümbritseb iga närvi ja veresoont, hoiab kõiki meie sisemisi struktuure paigal, hoiab kogu meie keha oma embuses. Rohkem kui 80% vabadest närvilõpmetest asub sidekoes, mis eraldab tugiliikumisaparaadi lihaseid nahaalusest koest. See võrgustik on ääreni täis liikumis- ja valuretseptoreid ja muuhulgas ka retseptoreid, mis annavad meie kehaosadele tunnetuse teiste kehaosade shtes ja ruumis üleüldse. Niivõrd oluline on see süsteem – mida viimastel aegadel on nimetatud ka suurimaks organiks – meie keha tervise ja heaolu seisukohalt.

Teraapia käigus vabastatakse sidekoesse kuhjunud pingeid. Need pinged on üheks suureks põhjuseks, miks meil siit või sealt valutab. Ülepinge lihastes blokeerib vereringet pehmetesse kudedesse. Koed hakkavad selle tõttu kokku tõmbuma ja suruma närvidele, mis ongi valu põhjuseks. Nagu juba öeldud on teraapia mõeldud lihaspingete ja sellest tulenevate lihas- või närvivalude vähendamiseks. Juba teraapia käigus algab keha iseeneslik ümberseadistumine, mis annab kogu kehale võimaluse võtta tervislikum kuju ja tagada parem rüht ja selle kaudu ka iseeneslik tervenemine valest asendist tingitud probleemidest. See kõik puudutab teraapia mõju meie füüsilisele kehale.
MER-il nagu nimigi ütleb on olemas ka energeetiline mõju meie kehale. Sidekoest pingete vabastamisega hakkavad vabanema lihastesse tardunud „võitle või põgene“ reaktsioonid. Tekib tahtmine ennast raputada või hakkab keha end väga tugevalt iseeneslikult sirutama. Samuti on sellel teraapial väga suur mõju meie emotsionaalsele kehale. Emotsiooni võiks lahti kirjutada inglise keelsete sõnadega „Energy in Motion“. Lahti seletatuna tähendab see seda, et emotsioon on meie kehas mingi sündmuse ajel liikuma hakanud energia. Normaalses olukorras see lahtub, kuid väga võimsa või korduva mustri korral see energia tardub meie organitesse ja kudedesse. Kuna sidekude on kogu keha ühendav organ hakkab ümberseadistumise käigus toimuma ka energeetiline vabanemine. Võivad üles tulla emotsioonid ja mälupildid väga vanadest sündmustest, mis on meid energeetiliselt mõjutanud ja muutnud. Keha on meie teadmata kulutanud väga palju energiat nende negatiivsete mustrite kinnihoidmiseks. Selline vabastamine annab meie kehale võimaluse tervenemiseks, kuid lisaks ka täiendava koguse energiat. Me ei vaja näiteks enam igapäevaselt energia saamiseks niipalju sööki, kuid meil on energiat hoopis rohkem.

Kogu keha teraapia kestab ca 2 tundi, millele lisandub esimesel korral tutvustav info ca 10 minutit. Teraapia käigus kasutatakse spetsiaalset mesilasvaha baasil valmistatud määret, et tagada parem hõõrdumine terapeudi käe ja Kliendi naha pinna vahel. Kreemi kasutatakse nii minimaalses koguses, et pärast pesta ei ole vajadust. Tuleb arvestada asjaoluga, et kuna tegemist on kontakse teraapiaga, siis kogu keha teraapia tegemiseks on tagatud parim juurdepääs kui patsient on vaid aluspükstes.

Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Probleemide korral võiks teraapiat teha kuurina viiel korral umbes kord nädala või kahe jooksul ja siis mõne kuu pärast korrata seda kuuri. Profülaktilisel eesmärgil võiks teha MER-i kord või kaks aasta jooksul.


Loe rohkem ning Broneeri endale seanss MER-teraapiasse siin  https://www.teadvusteraapia.ee/heino-vali   

242 views0 comments

Recent Posts

See All
Kontakt

Teadvusteraapia OÜ
reg nr. 14948932

Tallinn, Valli tn 4-17, uksekood 170

Tel: +372 53044898

Keskuse üldmeill: m.kuusing@gmail.com
 

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate tegevusloa number: 215374

Keskuse terapeutidega ühendust võtmiseks kirjuta oma soov keskuse üldmeilile, või võta ühendust terapeudiga individuaalselt. Iga terapeudi kontaktid leiad nende enesetutvustuse ja/või teenusekirjelduse alt. 

Koostööpartnerid

Universaal Universum           Kristallistuudio Klaarsus      Esoteerikakauplus Allikas

© 2020 Teadvusteraapia Keskus.