top of page

Maagilised energeetilised puhastumise viisid

Updated: Sep 3, 2019

Kui soovid alustada maagilist teekonda enesearengu radadel, siis on esmatähtis alustada enese energeetilisest ja füüsilisest puhastamisest. Selleks, et saaks alata uus elu, peab vana elu surema. Nii ütlevad iidsed nõiad. Selleks tuleb vabaneda läbi rituaalide ja distsiplinaarsete tehnikate oma minevikutaagast, hirmudest, tõekspidamistest, mis sind igapäevaselt vähendavad ja piiravad, negatiivsusest ning sageli ka inimestest, kes sinu jõudu söövad ja alla kisuvad. Tuleb vabaneda kõigest, mis teeb sulle veel haiget või kummitab sind mingil viisil. 


Selleks jagan teile järgmiselt võimsaid puhastumispraktikaid. 

1. Püha kümblus 

Sümboolselt sarnaneb see katoliiklikule ristimisele, mineviku minnalaskmisele ja avanemisele universumi uuele korrale. Kuid see on midagi enamat; see on tervendamine. Soovitan seda kümblust klientidele, kes tahavad vabaneda minevikuga seotud negatiivsetest ja segavatest assotsiatsioonidest. Igaüks, kes seda teeb, ütleb pärast kümblust, et tunneb end värskena ja tajub uut elujõudu ning energiat.Üks klient jutustas mulle, kuidas ta oli kümblemise ajal näinud vaimu oma kehast lahkumas. See olend oli mees, endine armastatu, kes oli teda maha jätnud ja talle palju haiget teinud. Ta ei teadnud, et oli seda valu siiamaani endas hoidnud, kuni see läks tervendavas vees temast välja.

Kümblus puhastab keha täielikult. Kõik, mis pole hea, lahkub. Järgnev on Haiti kümblustseremoonia kohandatud versioon. Et seda teha, on vaja taimi, mida leidub nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Igast taimest võetakse väike kimp õisi või neli-viis lehte ehk oksakest.


Raudrohi (kelti druiidide ja anglosaksi šamaanide püha taim. Suudab kurje vaime eemale tõrjuda)

Palderjan (ravib kõiki närvihaigusi, ängistust ja unetust)

Tüümian ehk liivatee (sõna tüümian tähendab „suitsutamine”; see taim on suurepärane puhastaja ning üks jumalate lemmikuid. Herbalist Culpeperi ütluse põhjal on see taim ka väga hea selle „vastumeelse nuriseja, luupainaja” ärasaatmiseks, mida šamaanid peavad vaimuks endaks)

Leedripuu õied (leedripuu vaim kaitseb neid, kes suhtuvad puusse austusega)

Salvei lehed - see on teine vaimude lemmik ja Ameerika indiaanlaste püha taim, mille suitsu nad kasutavad puhastamiseks ja vaimudega suhtlemisel. 

Naistepuna (seda on kaua peetud kaitsjaks nõiduse eest ja kahjulike vaimude äraajajaks. Ladinakeelne nimi Hypericum tähendab, et „sel on jõudu kummituste vastu.” See on kasulik ka hirmudest vabanemiseks ja selgete unenägude saamiseks, kus unenägija saab suhelda vaimude ja alateadvusega, et tervendada ja saada juhendeid tulevikuks)

Kummeliõied (vana anglosaksi teksti järgi on Lacnunga, kummeliõied üks üheksast pühast taimest, mille andis meile jumal Woden. See on väga hea lõdvestaja, soodustades head und)

Kaer (sobib keha lõdvestamiseks, nahapooride avamiseks ja aitab vabaneda stressist)

Piparmünt (annab vaimujõudu ja jahutab meelt ning keha)Värsked puulehed ja männiokkad (kõlbavad igasugused värsked puulehed)


Täitke vann veega, mis on nii kuum, kui suudate taluda. Lisage sinna lehed. Laske iga lehte käte vahel hõõrudes selle vaim vette. Õnnistage vett ja paluge, et vee ning lehtede vaimud annaksid teile energiat, tervist ja jõudu ning viiksid ära mineviku valud. Paluge endale jõudu juhtida oma elu ja unenägude suunda. Siis lahkuge viieteistkümneks minutiks toast. Minge teise tuppa ja mediteerige vaikselt altari ees sellele, millest soovite oma elus vabaneda. Paluge, et loa teid aitaks.Kui olete valmis, kustutage majas kõik tuled ja süüdake vaid üks valge küünal. Kui lähete vanni juurde, keskenduge oma soovile ja kaitske käega küünlaleeki. Pange küünal hoidjasse ja minge vette.Lamage vaikselt, lastes veel kümme kuni viisteist minutit puhastada kogu keha. Siis suruge pihutäis taimi vastu otsmikku, pealage, kukalt, küünarnukkide sisekülgi, põlveõndlaid ja jalataldu (need on maagiliste rünnakute ja vaimude seestumise puhul võtmepiirkonnad). Tõuske püsti ja hõõruge end ülalt allapoole minnes taimedega üle. Korrake, mida tulevikult soovite ja olge veel umbes kümme minutit vees.Kui olete valmis üles tõusma, pöörelge kolm korda päripäeva (see on positiivsuse ja kasvamise suund), tulge kiiresti vannist välja, plaksutage käsi ja öelge tugeva soovi ja tahtejõuga, „Olen terve! Olen tugev! Olen vägev!” Kustutage küünal ja pange tuled põlema.Laske kehal vabalt kuivada, jättes külgekleepunud lehed nahale ja juustele. Võtke ülejäänud lehed vannist välja ja tehke neist ning allesjäänud küünlajupist pakk. Viige see järgmisel päeval kuhugi loodusesse ja matke puu alla koos ohvriga selle koha vaimudele.Olge õhtuni vaikne, mõtisklege ja püüdke mitte inimestega suhelda. Tehke seda kümblust kolm õhtut järjest.


2.  Palo Santo suitsuga oma energia välja puhastamine ning samal ajal visualiseerimine, kuidas vabaned minevikust, valudest, kurbusest ja muust, millest soovid puhastuda, on efektiivne viis vabanemiseks mineviku köidikutest, kui seda praktiseerida regulaarselt. Näiteks on seda hea teha alates täiskuust kolmel järjestikusel päeval. 


3. Harja oma energia välja regulaarselt sõrmedega või vibuta sulega negatiivne energia minema, ümbritsedes end seejärel kõrgvibratsioonilise valgusega. Lisaks võid oma energia välja puhastada valge pikliku küünla leegiga, käies kogu energiaväli leegiga läbi. Kujusta, et leek mõjub kui puhastustuli. 


4. Äärmiselt oluline on vabastada oma energiaväljast teiste inimeste energeetilised sidemed ja jäänused, mis jäävad meie energia välja läbi erinevate suhtluste ja vahetatud emotsioonide näol. Ka kõige väiksem negatiivne emotsioon jätab loob juba väikese energeetilise sideme teie vahele. Kas positiivsed emotsioonid loovad sidemeid, kuid need ei koorma meid negatiivsel viisil. Siiski tasub sellegipoolest vahel puhastada end ka positiivsetest sidemetest, et püsiksid täielikult oma energiaväljas. 

Selleks soovitan praktiseerida järgnevat meditatsiooni. Et meditatsioon oleks efektiivne, pane esmalt kirja isikud, kellest soovid end energeetiliselt vabastada. Kui vaja, tee kasvõi pikk nimekiri kõigist, kellega sul on olnud negatiivne kokkupuude või kellega tunnet rõhuvad ja koormavat suhtlust. Käi oma minevik üksipulgi läbi ja pane need inimesed kirja. Ka minevikus olevad inimesed võid vabastada.  Oluline on jälgida, et teeksid vabastamist väga neutraalses seisundis, mitte viha või kättemaksuhimuga. Nii sa mitte ei vabasta sidemeid, vaid lood nad veel tugevamaks ja valusamaks. 

Ühe seansi ajal vabasta end korraga maksimaalselt kolmest inimesest. Jätka iga päev seansse, kuni jõuad nimekirja lõppu. Kui tunned, et mõne inimesega side ei taha nii kergesti vabaneda, korda protseduuri, kuni tunned lahustumist ja vabanemist. 

Istu sirge seljaga to