top of page

KUIDAS LÕPETADA RIID LÄHISUHTES?

Energiameditsiinis on selle kohta oma arusaam. Artikli paremaks mõistmiseks on hea kui oled tutvunud minu eelmises artiklis „SUHTLEMISE ENERGIA“ toodud selgitustega 4 erineva energia tajumise tüübi kohta.


PEATU!

Kui oled taibanud, et Sina või Sinu partner on teievahelise vestluse käigus lülitunud nö stressi režiimile, on argumentide otsimisest olulisem teadlik energiate muutmine. Sellele aitab kaasa mõne energiaharjutuse tegemine, milleks on: „Blow Out“ 3-4 korda; aeglane Zip-Up koos sügava sisse hingamisga; Hook-Up; 4-koputust; Wayne-Cooki asend; Krooni avamine;


Neurovaskulaarsete punktide hoidmine; Maa ja Taeva ühendamine. Neid harjutusi võid vaadata Siit. Wayne-Cooki asend näiteks aitas ära hoida Donna (Eden) ja Davidi (Feinsetein) suhte lagunemise, kuna see aitas Donnal ennast koguda ja leida võimalus välja rääkimiseks, mida ta konflikti hetkel reaalselt tunneb. Kui tunned, et energiad on juba hakanud muutuma, on väga heaks täienduseks energiate korrigeerimisel „Spinal Flush“. See on harjutus mürkide kehast välja viimiseks ja energiate liikumise taastamiseks. See toob kaasa ka märkimisväärse rahunemise.VAATA!

Vaata oma partnerit uue pilguga. Sinu peamine suhte energia tajumise tüüp seab Sind partneri mõistmisel teatud mõttes raamidesse. Vaata nendest raamides välja ja märka oma partneri tegelikku olemust. See annab Sulle võimaluse olukorda muuta ja hoida oma suhe positiivses arengus.


Visuaalidele. Vaata ümber oma seisukoht, et Su partner on rumal, järeleandmatu, jonnakas ja ei ole mingit muud võimalust, kui teha asju just nii, nagu Sina seda näed. Sõnasta oma partneri mõtted. Sul on oskus luua olukorrast arusaadav pilt. Miks mitte kasutada seda oskust.

Tonaalsetele. Vaata ümber oma seisukoht, mis Sinu arvates partnerile ei meeldi hetkel Sinu juures ja kuidas partner ei saa Sinu jutust õigesti aru. Kuula positiivseid nüansse oma partneri hääletoonis ja sõnades. Sul on see loomupärane ilumeel kuulata oma partneri jutus erinevaid nüansse.


Digitaalsetele. Vaata ümber oma seisukoht, et Sul on täielikult õigus ja Sinu partneri tunded, mõtted ja seisukohad ei ole asjakohased ja pädevad. Kasuta väljendit „Kas Sa mõtlesid seda, et…..“ Võta kokku partneri mõtted empaatia ja hoolivusega, näidates, et Sa mõistad.

Kinesteetilistele. Vaata ümber oma seisukoht, kui lootusetu antud situatsioon Su partneri jaoks on või kui hoolimatuks on Sinu partner muutunud.


KUULA!

Kasuta „Kas Sa mõtlesid seda, et…“ tehnikat, et viia kokku Sinu arusaamad oma partneri arusaamadega. Kasuta seda tehnikat parima kooskõla saavutamiseks oma partneriga. Kasuta igal hetkel „PEATU!“ tehnikat, kui tunned, et suhtlus väljub kontrolli alt.

Kui Su partner on Visuaal. Pea meeles, et Su partneri jaoks on ülimalt raske lasta oma visioonil minna ja mõista, et ka Sinu arvamuses võib olla väärtus. Ära lase oma partneri ideel enda oma kõrvale lükata. See oleks automaatseks signaaliks, et tal oli õigus ja Sina eksisid.

Kasuta vajadusel „Kas Sa mõtlesid seda, et…..“ tehnikat, et saada õigesti aru partneri seisukohast ja veenduda, et Sinu seisukoht on õigesti mõistetud.

Hoia austavat distantsi ja vaata oma partnerile otse silma. Kõik muud tegevused tunduvad talle kõrvale põiklemisena.


Kui Su partner on Tonaalne. Stressi seisundis ei kuula Su partner täpselt Su sõnu vaid tajub nii Sinu meeleolusid kui enda omi seoses konkreetse situatsiooniga. Väikesed aspektid võivad omandada ülisuure tähenduse. Ära oota stressi olukorras tema poolt neutraalset empaatilist vastust.

Arvesta asjaoluga, et Sul ei ole lihtne veenda oma Tonaalset partnerit, et Sinu suunas tekkinud kahtlused on valed. Kasuta „Kas Sa mõtlesid seda, et…..“ tehnikat näitamaks partnerile, et Sa said tema küsimusest õigesti aru ja et Sa kuulad teda. Tonaalsetel on vaja veenduda, et neid kuulatakse. Julgusta ka oma partnerit seda tehnikat kasutama.


Kui Su partner on Digitaalne. Aktsepteeri, et stressi olukorras on Sinu partneri ampluaas ainult loogika ja põhjendused, kuidas iganes Sa ka püüaksid tema tunnetele ligi pääseda. Tegele iseenda ärrituse maandamisega ja hoia ennast maandatuna. Sa ei saa kunagi seda, mida Sa soovid oma häält tõstes või pahameelt näidates. Sinu kontrollimatud reaktsioonid lülitavad Digitaalse partneri välja ja tõukavad ta Sinust kaugele eemale. Võid kasutada enda maandamiseks artikli alguses toodud Zip-Up, Blow-Out, Hook-up harjutusi või hoia neurovaskulaarseid punkte.

Kasuta „Kas Sa mõtlesid seda, et…..“ tehnikat, et mõista oma partneri loogikat ja proovi selle taga tabada peidetud tundeid, millele Su partneril ligipääs puudub.


Kui Su partner on Kinesteetiline. Pead arvestama, et Sa oled suhtlemas inimesega, kes elab praeguses hetkes, pöörab Sinu tunnetele, vajadustele ja valule ülepaisutatud tähelepanu ja kelle tunded on rohkem usutavad kui tema üldistused, loogika ja põhjendused. Kuula tema tundeid laskmata end mõjutada tema sõnadest.

Kasuta „Kas Sa mõtlesid seda, et…..“ tehnikat, et välja tuua asjaolusid, mis peituvad tunnete taga. Võta maha surve. Kinesteetilised ei suuda vastata, kui neid tagant kiirustatakse või neile sõnu suhu pannakse. Stressi olukorras suudab Kinesteetiline inimene registreerida ainult partneri vajadusi.

Suhtlus on olenemata tüübist alati hea lõpetada oma partneri tunnustamisega, et ta Sinuga oma tegelikke mõtteid ja tundeid jagas ja Sinuga koos ühisele lahendusele jõudis.

Donna Edeni Energiameditsiini tarkuse põhjal refereerinud Heino Väli

www.energiameditsiin.ee

402 views0 comments