top of page

Kas Sinu hing on varastatud?

Updated: Oct 18, 2022

Mis kasu on inimesel sellest, kui ta võidab kogu maailma, kuid kaotab oma hinge?

Mõistet ''hing'' on tõlgendatud mitmeti. Hing, kui elupõhiaine, mida harilikult vaadeldakse kui kehast eristatavat, täiuslikku inimese põhiolemust; füüsilisele vastanduv, vaimne osa. Mis siis ikkagi põhjustab inimese elu põhiolemuse osakeste kadumamineku ehk hingeosade kadumise?

Selleks võib olla mitmeid põhjuseid, mis on sageli seotud erinevate traumadega - nagu verepilastus, halb kohtlemine, lahkuminek, armastatu kaotamine, raske kirurgiline operatsioon, liiklusõnnetus, raske haigus, sünnitus, abort, sõjaolukorrast tingitud stress, narkomaania, lapsepõlve kannatused ja igasugused muud läbielamised. Hing läheb kaduma siis, kui mingi trauma tagajärjel eraldub osa meie elujõust, hingest. See aitab inimesel traumat üle elada, sest võimaldab vältida selle poolt tekitatud valu. Sageli on olukorrast tingitud valu ja õudus nii suured, et hing lihtsalt põgeneb kehast. Iga inimese jaoks on traumakogemus täiesti erinev. See, mida üks mõistab traumana, ei pruugi teise jaoks üldse valu põhjustada. Igasugune sündmus, mida inimene tajub traumana, võib põhjustada hinge kadumamineku.


Kui hing on kadumaläinud võib see põhjustada palju erinevaid kannatusi:

 • korduvaid valusaid mustreid ja läbielamisi

 • haiguseid (ka ravimatuid)

 • tunnet, et ei saa kontakti oma elujõu, väega

 • energiapuudust

 • mälestuste kustumist

 • tunnet, et ei pääse ligi oma täispotentsiaalile

 • enesetaju, tunnetuse kadumist

 • põhjendamatuid hirme ja muid tundeid, millest ei saa kuidagi jagu

 • tunnet, et ei saa ennast ise aidata

 • (krooniline) depressioon

 • jne

Toon veel mõned näited olukordadest, kus võivad hingeosad kaduma minna:

 • Inimese enda ebaloomulik või raske sünnimoment või kui teda ei oodata siia maailma, perekond ei võta vastsündinut vääriliselt vastu, võib juba väikese beebi hingeosa kaduma minna.

 • koolikiusamine

 • suguvõsa poolt reedetus

 • füüsiline haigus

 • lapsena vägivalla nägemine ja igasugused lapsepõlves rasked üleelatud kogemused

 • seksuaalne ärakasutamine

 • lähedase surm

 • vägivaldsed kogemused

 • puberteedieast tingitud füüsilised muutused

 • stress ja keerulised eluperioodid

 • ootamatu või soovimatu elumuutus

 • ja veel palju erinevaid põhjuseid...

Hinge varastamine Tavaliselt jäävad kaotatud hingeosad kinni minevikusituatsiooni, paralleelmaailmadesse, kuid on ka juhtumeid, kus hingeosa varastab ära teine inimene. Teadlikult või mitteteadlikult. Kõige sagedamini juhtub see verepilastuse, seksuaalse kuritarvitamise, vägivalla, lähedase surma, abielulahutuse ja igasuguse alandamise käigus.


Sageli kannatab ''varas'' ise hingeosade puudumise tõttu ning just seepärast jätkub tihti hingevargus põlvkondade kaupa. Milleks üldse varastada teise inimese hinge? Varas arvab, et läbi teise inimese hinge saab ta endale elujõudu ja valgust juurde. Varas võib kadestada inimest tema tervise, edukuse, õnnelikkuse jms pärast ning tahta osa sellest endale saada.


Näiteks kui lapsevanem tajub oma võimekust eluga hakkama saada ja midagi täiuslikku oma elus luua, võib ta varastada oma kaitsetu lapse hinge, olles tema muretu ja õnneliku elu peale alateadlikult kade. Üldiselt toimub vargus läbi mingi alandava käitumise, olgu selleks vägistamine või peksmine, luues nii endale enesekindlam ja tugevam tunne. Toon näiteks veel ühe seiga, kus inimese hing oli varastatud varajastel eluaastatel tema ema poolt, kes nägi oma lapses sellist hulka valgust ja energiat, et tundis: kui tal oleks osagi lapse väest, võiks see tema oma elujõu taastada.


Kuid varastatud elujõudu ei saa kunagi enda hüvanguks ära kasutada. Hingevarastamise tavaline tagajärg on, et kliendid, kellelt on lapsepõlves osa hingest varastatud, kalduvad kroonilisi haiguseid põdema. Nad on kaotanud osa oma väest, seepärast pole neil jõudu ega tahet haigestumise vastu võidelda. On üsna tavaline, et pärast hinge tagasitoomist vabaneb klient kroonilistest haigustest. Hinge varastamise tagajärjed avalduvad ühtemoodi nii täiskasvanutel kui ka lastel. Sageli hakkavad nad seetõttu oma energiat ja jõudu eriti kiivalt kaitsma ja on edaspidi väga enesessesulgunud. Näib nagu nad tunneksid vajadust oma sisemine valgus ehk elujõud nii hoolikalt ära peita, et mitte keegi ei proovikski enam seda neilt ära võtta. Sageli tunnevad need inimesed ka suurt lootuse ja tahte puudumist oma elus.

Kokkuvõtlikult võib hingevargus toimuda järgmistel asjaoludel:

 • Lapsevanema kadedus oma lapse suunas

 • Lahkunud lähdane, kes võtab oma lähedase hinge kaasa, soovides olla tema lähedal

 • Abielu või suhte lahutus, kus osa hingest jääb partneriga või hoiame hoopis osa oma partneri hingest iseendaga, kuna ei taha temaga sidet katkestada. Tahame olla tema lähedal ja tunda seotust.

 • Sõltuvussuhted, kaassõltuvus

 • Igasugune kadedus ja pahatahtlikkus

Kuidas taastada oma hinge terviklik olemus ja saada tagasi oma hingeosad? Kuna puuduvate hingeosadega inimene on väga haavatav, on mõistlik paluda šamanistlike oskuste ja võimetega inimesel asuda rännakule, et tuua tagasi puuduvad hingeosad. Iga rännak paralleelmaailmadesse on šamaanile ohtlik erinevate pahatahtlikke ja salakavalate energeetiliste jõudude tõttu, seepärast on mõistlik selliseid rännakuid teha vaid vastava treeningu saanud inimestel. Hingeosade tagasitoomise protsess on selleks kõige suurepärasemaid tulemusi andev. Isegi tänapäevased psühholoogid tunnevad, et nende käed on seotud teatud mineviku traumade puhul inimese tervendamises, kuna inimene lihtsalt ei mäleta või ei saagi enam kontakti teatud osadega iseendast. Tavaline vestlus siin ei aita. Hingeosade toomiseks läheb šamanismi praktiseerija abivajaja jaoks rännakule, otsima ja tagasi tooma tema hingeosasid ning puhub siis need kliendi sisse tagasi. Seejärel aitab ta kliendil oma hingeosad kehasse pitseerida ja juhendab, kuidas need oma ellu integreerida. Tulemused on hämmastavad ja imelised, väga individuaalsed, kuid alati edu, õnnelikkust, harmooniat ja tervenemist loovad. Peale seda tunneb inimene, et on jõudnud koju, et on elusam, kui kunagi varem. Lisan artikli lõppu küsimused, mille järgi saate kindlaks teha, kas teil on puuduvaid hingeosasid: 1. Kas teil on kunagi olnud raske jääda ''oma kehasse paigale''? Kas teile on mõnikord tundunud, et olete enda kehast väljas ja jälgite kõike kõrvalt, justkui kinos?

2. Kas olete kunagi tundnud, et teie keha on tuim, olete apaatne ja elutu? 3. Kas kannatate kroonilise depressiooni tõttu? 4. Kas teil on olnud probleeme oma immuunsüsteemiga ja kas need probleemid on ilmnenud ka haigustena?


5. Kas te olite lapsena sageli või krooniliselt haige? 6. Kas teil on pärast 5-aastaseks saamist mälulünk? Kas tunnete, et olete mõne oma elus juhtunud trauma mälust kustutanud, sest see oli teile liiga ränk? 7. Kas olete hädas halbade harjumustega - näiteks alkoholism või narkomaania, liigsöömise, hüperseksuaalsuse või hasartmängudega? 8. Kas olete mõnikord tundnud, et väljaspool teid on täisvereline elu ja maailm, teie aga olete seesmiselt tühi ja ei suuda seal tegutseda? 9. Kas teil on olnud raskusi edasielamisega pärast lahutust või lähedase inimese surma? 10. Kas kannatate isiksuse lõhestumise sündroomi all? Vastates vaid mõnele küsimusele jaatavalt, võib juba tegu olla hinge kadumaminekuga. Teie põhiolemuse tähtsad osad võivad olla teie jaoks kättesaamatud. Teadvusteraapia keskuse asutaja, kirjanik, terapeut, koolitaja ning eluaegne šamanismi praktiseerija Maria Baydar on pühendanud end läbi šamanistlike võtete inimeste elujõu taastamisele ja potentsiaali avamisele. Hingeosade tagasi toomises saab ta kindlasti aidata. Loe rohkem hingeosade toomise seansist siin: https://www.teadvusteraapia.ee/maria-teenused Tere tulemast koju, kallis hing!

2,827 views1 comment

Recent Posts

See All
bottom of page