Kaduma läinud vägi ja hingeosad

Vägi ja hingeosad on mõisted, mida tuntakse eelkõige šamanismis. Šamanismis on üheks tähtsaimaks asjaks oma väe eest hoolitsemine. Paljud inimesed tänapäeval ei tea sellest aga midagi ning ekslikult külvates end üle kõiksugu inimese poolt väänatud vaimsete teadmistega, lukustab oma väe sügavale peitu ning hoopis kaugeneb sellest. Tegelikult on asjalood palju lihtsamad, kui tundub ning otsida ei ole vaja sugugi kaugelt!


Inimese vägi (mis väljendub väeloomana) püsib temaga kuni 9-10 aastaseks saamiseni. Pärast seda hakkab väeloom iga 2-3 aasta tagant vahetuma. Harva juhtub nii, et mõne inimese juurde jääb tema väeloom eluks ajaks või vähemalt suurema osa tema elust.

Kui inimene on närviline, rahutu, tasakaalust väljast, magab halvasti, on see märk, et tema vägi hakkab vahetuma. Väeloom on rahutu ja käib inimesest aina kaugemale, kuni ühel hetkel enam tagasi ei tule. Kui inimesele uut väge ei tooda, hakkavad teda kimbutama igasugused kahjustavad energiad. Ta on haavatav ja kaitsetu. Nii füüsiliselt kui ka vaimselt.


Kui inimene aga on juba haigeks jäänud, on see märk sellest, et vägi on ta maha jätnud. Haigestumise all pean silmas mitte ainult füüsilisi probleeme, vaid ka vaimseid, emotsionaalseid raskuseid, tasakaalutusi, korduvaid mustreid, takistusi ja konflikte elus. Puuduv vägi võib inimese elu muuta üsna raskeks, sest ilma väeta inimene kaotab teadlikkuse oma tõelisest minast, oma eesmärgist, võimetest ja kõigest muust, milleks ta tegelikult määratud on.


Inimesel võib olla kuni kaks väelooma, seega kui sul üks juba on - tule, toome teise veel juurde! See on äärmiselt võimas tunne! Iga väeloom kannab endaga kaasas erilisi oskuseid, energiat, teadmisi, juhatust, nõuandeid. Nad on teejuhid, juhatades inimest temale määratud hingerajal, varustades teda samal ajal teekonnaga toimetulekuks vajaliku väe, energia ja teadmistega.


Väetoomise lõpetuseks õpetan, kuidas saad oma väe eest hoolitseda ja temaga koostööd teha.


Hingeosad Jagan teiega hingeosade kirjledust raamatust ,,Hinge tagasitoomine'' Sandra Ingermannilt:

,,''Hing'' - Hing, kui elu põhiaine, mida harilikult vaadeldakse kui kehast eristatavat täiuslikku inimese põhiolemust; füüsilisele vastanduv, vaimne osa. Tänapäeval leiame, et hinge kadumaminek on sageli seotud mitmesuguste traumadega - nagu halb kohtlemine, armastatu kaotamine, lahkuminekud, raske operatsioon, avariid, raske haigus, nurisünnitus, abort, stress, narkomaania jne. Hing läheb kaduma siis, kui mingi trauma tagajärjel eraldub osa meie elujõust. See aitab meil traumat üle elada, sest võimaldab vältida selle poolt tekitatud valu. Peame meeles pidama, et ühesugune trauma mõjub erinevatele inimestele erinevalt. Igasugune sündmus, mida inimene tajub kui traumat, võib põhjustada hinge kadumaminekut - isegi siis, kui teine inimene ei taju seda üldse traumana. Sageli otsime abi psühhoteraapiast või eneseabigruppidest, üritades avastada ja ravida traumasid ning püüdes olla terviklik, kuid ei saavuta siiski soovitud tulemust. Seda seetõttu, et psühhoteraapia toimib ainult inimese tervikolemuse nendele osadele, mis on ''kodus''. '' Siinkohal tulebki appi šamanistlikud võtted, et kadumaläinud hingeosad tagasituua ja inimese terviklolemusse lõimida.

Sageli jäävad hingeosad kinni paralleelmaailmadesse ning me ei oska neid enam enda olemusse tagasi liita või isegi üles leida, sest need võivad olla peidus ka eelmiste elude läbielamistes.


Inimene, kes on palju läbielanud, on kindlasti ka palju endast maha jätnud ja ära andnud. Siis võibki tekkida tunne, et ma ei tea enam, kes ma olen, mida ma tahan, mis on õige ja mis vale, kuhu ja kuidas edasi. Oma hingega kontakt puudub. Tee läbi lihtne harjutus, millega saad kindlaks teha, kas sinu vägi ja hingeosad on kaduma läinud. Selleks võta paber ja pliiats ning kirjuta paberile kõik emotsioonid, mõtted ja tunded, mis tekivad sinu sees, kui mõtled oma kadunud hingeosadele ja väele. Tunneta kõiki hirme, tundeid, hinnanguid, mõtteid ja emotsioone ja pane need punkthaaval kirja.

Selle harjutuse lõpuks saad paberile tulemuse, mis on tekkinud sinus hingeosade puudumise tõttu. Võta minuga ühendust (m.kuusing@gmail.com) ja alustame teekonda tagasi sinu väe ja hingeni! Väe ja hingeosade tagasitoomisest saad lugeda rohkem siin: https://www.teadvusteraapia.ee/maria-teenused Armastusega Maria

641 views0 comments

Recent Posts

See All