top of page

Küünla ja küünlaleegi lugemise kunst

Küünla ja küünla leegi lugemise kunst on üks vanimaid ennustamisviise. Selle kaudu saame vaadelda, kui efektiivselt läbiviidav maagia töötab, saame suhelda ümbritsevate olenditega või olendiga, kelle poole rituaalis pöördusime ning saada sõnumeid hingedelt, oma tulevikult või hetkeseisundist. On oluline mainida, et halvasti valmistatud küünlad põlevad nii nagu ise tahavad - halvasti - ja neid ei saa lugeda, ükskõik kui kõvasti te ei palvetaks nende kohal või kuidas neid ka ei loitsitaks. 

Klaasi valatud küünlad: 

Klaasi valatud küünlaid kasutatakse peamiselt Hoodoos ja Santeria kunstis. Nende eelis on see, et pärast läbiviidavat maagiat või rituaali, saab lugeda järelejäänud vaha pealt maagia tulemusi või tähtsaid sõnumeid. 

Puhas klaas, peaaegu lõpuni põlenud vaha - See on märk, et kõik läheb plaanipäraselt ja hästi sinu rituaaliga ning sa saad selle, mida oled taotlenud. Oluline on valida oma loitsu jaoks õige aeg, meeleseisund ja tarvikud. Isegi kui küünal põleb lõpuni ja puhtaks, võib sinu loits mitte töötada, kui oled loitsu läbi viinud valesti. Kuigi küünal põles lõpuni ning klaas jäi peaaegu puhtaks, ei tähenda see, et sinu soov manifesteerub väga kiiresti. See võib siiski aega võtta. 

Must suits klaasil - Kui tahm ei ole katnud klaasi üleni vaid on ainult klaasi ülemises osas või peatub klaasi keskel on see hea märk, et negatiivsed mõjud ja takistused on lahustatud ja kaotatud. Kui tahm jõuab aga klaasi alaosasse ning katab üleni kogu klaasi seinad tähendab see, et sinu läbiviidav töö on blokeeritud ning sinu soovi on endiselt takistamas veel mõned jõud. Võibolla ei ole selleks veel õige aeg. See võib harva ka tähendada, et keegi on teinud loitsu sinu tegevuse vastu. Kui tunned, et see puutub sinusse, siis põleta veelkord üks küünal, et murda nende tegevus. Kui tahm on ainult klaasi põhjas, siis on see märk, et negatiivsed mõjud ja energia on sinu poole teele saadetud kellegi poolt. Sind on ees ootamas palju väljakutseid ning raske teekond. Siinkohal soovitan tugevdada maagia läbiviijal oma spirituaalset ja energeetilist kaitset ning viia ehk läbi ka kaitse rituaal. 


Valge tahm klaasil - Valge tahm näitab spirituaalset suhtlust sinu ja hingede vahel, puhtust ja eksortsismi. See võib näidata, et hinged on sinu palveid kuulda võtnud ning eemaldanud negatiivsed mõjud sinu maagia tööst. See kehtib eriti loitsude murdmisel ning vabastamiste rituaalidel. Kui valge tahm katab ainult poolt küünalt, siis tähendab see, et puhastamine on lõpule viidud, kui aga katab kogu küünlaseina, on vaja puhastamist jätkata - põleta veel üks küünal. Kui valge tahm on ainult küünla põhjas, näitab see, et sind ümbritsevad kõrgemad välised abijõud, kes sind toetavad ja sinu eesmärkidele kaasa aitavad. 

Kui küünal põleb pool mustaks pool valgeks - see tähendab, et üks aspekt ületab teise. Jälgi kumb värv on peal, kas must või valge. Kui must on peal, tähendab see, et su toetavad olendid puhastasid selle. Kui valge on peal pool, siis välised olendid võitlesid sinu eesmärkide vastu. Kui must tahm on ainult ühel pool küünalt, tähendab see, et ükskõik mida sa parasjagu läbi viid, on vale. Kas sinu küünlamaagia oli vale või ei ole hinged rahul küünlaga. 

Kui klaas puruneb või plahvatab - kui klaas, milles põletad küünalt mõraneb, tähendab see, et takistused sinu maagiatööle said murtud. Võibolla saadeti sinu maagiatööle välistelt olenditelt takistus, et sinu maagiat kõrvale kallutada ja nurjata. Kui klaasi ei murdu või ei mõrane, tähendab see, et sinu maagiat on kaitstud hästi ja hoolega. Seepärast tuleb maagiatööd alati viia läbi vähemkogenud nõidadel kaitsringis, väeringis. Kuid kui klaas murdub täiesti, plahvatab, on tegu sinust kõrgemate ja suuremate jõududega, kellega sa peadselt vastakuti seisad. Pahatahtlikud jõud on kas kaitsnud sind või sinu eesmärki või on sinu maagiatöö neid ligimeelitanud. See võib samuti tähendada, et keegi loitsib sinu vastu ning sa ei ole spirituaalselt kaitstud piisavalt tugevalt. See tähendab, et see, mis sulle vastu saadeti, oli suurem kui see, mille sa välja saatsid. Igatahes on oluline teha tugevamat tööd, kaitsta end tugevamalt ning süütada järgmine küünal, et võita seda takistust. 

Kui küünal jätab 1,27 cm või rohkem vaha põlemata - Loitsu tuleb korrata. Küünlavaja klaasi külgedel näitab kus asuvad maagia läbiviija isiklikud takistused, mis tuleb eemaldada, et loits oleks edukas. 

Väga kiire küünla põlemine - See on pigem hea märk, kuigi sinu loitsu tulemused ei pruugi väga kaua kesta ning loitsu tuleb seljuhul korrata. 

Märgid klaasil - On hea otsida märke vaha või tahma näol klaasi seintelt. Näiteks, kui klaasi seinal on must suur tume tahma laik ja võid sealt eristada pealuud, pole see hea märk, aga kui selle asemel on hoopis valge tahmatükk ning leiad sealt tuvi kujutise, on see väga hea märk. Kasuta oma intuitsiooni, et jõuda selgusele märkides, mille küünal on jätnud. 

Piklikud püstised küünlad

Küünla sulamine võib olla väga märkivisväärne. See on imeline, kuidas küünla sulamine võib kujutleda vahest justkui avanevad lilleõit, põledes seestpoolt sügavamale ja jättes välja kroonlehed. Loen seda heaks märgiks, mis tähendab, et sinu soovi on kuulda võetud. Samuti annab see tõendust uutest avanevatest võimalustest sinu teel.  Ebasümmeetriliselt põlev küünal tõendab aga seda, et töötad situatsiooniga, mis on tasakaalust väljas. Kui leek saab maetud küünlavaha poolt, on see märk, et sinu soov ei lähe täide ning seda ei võetud kuulda. Kui aga küünal põleb lõpuni ning ei jäta mingit jälge peale vaharingi ning kõrbenud küünlanööri, tähendab see, et sinu loits töötas väga hästi. 


Kui küünal sulab ja tilgub väga palju põlemise ajal: See annab võimaluse lugeda küünla sulamise märke. Näiteks kui sa põletad pruudi ja peigmehe kujulist küünalt armastuse eesmärgil ning mehe kujutise poolne vaha voolab naise üle, tähendab see, et mees jumaldab naist rohkem kui naine meest. Kui sa põletad rikkuse ja külluse küünalt ning vaha voolab mööda küünalt raha loitsu jaoks toodud ohvri peale, on see hea märk, et loits töötab hästi ning küünal õnnistab raha. (NB: Raha loitsudes kasutatakse ehtsat raha, et ligimeelitada rohkem raha.) 

Küünal põleb nii, et jätab maha vaha loigu: Kui see juhtub, uuri järelejäänud loigu kujutist, et leida sealt märk. Tavaliselt annab see teateid ja sõnumeid tuleviku või oleviku kohta.  Kui küünla loik meenutab rõngas madu, näitab see, et negatiivsus ja kurjus on neutraliseeritud, kuid on siiski vajadus loitsu korrata. Kui loik näib südamekujuline, on see hea märk suhte loitsude puhul. Kui põletad küünalt, et end kaitsta ja saada jagu kurjast vastasest ning küünal jätab loigu, mis on kirstu kujuline, tähendab see sinu jaoks edu. Küünlavaha võib veel ka meenutada erinevadi koletisi, mille puhul tähendab, et pead jätkama tervendustööga ja loitsu kordama.

Loomakujutised võivad tähendada, et on toimunud looma ohverdus, et tugevdada loitsu sinu vastu. Vajalik on loitsukordamine, enda ja asjaolude energeetiline puhastamine. Positiivse poole pealt võib see tähendada, et sinu kaitseloom, väeloom, on sinu läheduses.

Kui küünal põleb lõpuni puhtalt, kuid suitseb ohtralt: See tähendab, et keegi või miski töötab sinu vastu, kuid loitsu kordamisega ületad takistused ning sinu eesmärk õnnestub.

Küünlaleegi lugemine

Küünlaleek esindab meie loomejõudu, sisemistvalgust, sisemist tuld. Leek räägib meiega ning toob sõnumeid meie sisemisest ja välisest maailmast.

Kui küünlaleek läheb kaheks või enamaks leegiks: See näitab, et kohal on veel teisi hingi, osapooli või inimesi, kes võtavad osa sinu maagiatööst. Jälgi küünlaleek, et aru saada, kas see osapool on hea või halb. Kui sa üritad oma küünlatööga kahte inimest lahutada, aga küünlaleek jääb üheks kokku, siis tähendab see, et need inimesed jäävad paarina siiski kokku. Kui sa proovid aga tõmmata ligi endale partnerit ning teine leek näib justkui küünlavahast tõusmas, on sinu maagiatöö edukas ning leiad peagi enda teise poole. Seda eriti, kui need kaks peagi üheks leegiks saavad.

Kui küünal ei taha põlema minna: See tähendab, et sinu meetod ei tööta ning peaksid kasutama teistsugust loitsimise viisi, et saavutada oma eesmärk. 

Kui küünlaleek on väga kõrge: See tähendab, et sinu loitsu taga on väga suur jõud. Kui küünal põleb väikeseks, aga leek on endiselt kõrge, tähendab see, et sinu vastas on tugevad spirituaalsed jõud ning edasine puhastamine ja vabastamine on vajalik! 

Kui leek teeb särtsuvat ja prõksuvat heli: See tähendab, et käimas on suhtlus. Hinged või vaimsed olevused üritavad sinuga suhelda ja ühendust võtta või hoopiski räägivad sinust. Jälgi edasi, kuidas küünal ja leek käituvad, et aru saada, mis toimub. 

Kui küünlaleek tantsib ja võbeleb väga intensiivselt: Sinu lähedal on mõni hing või vaimne olend. Hing üritab sinuga suhelda. Ava end ja tunneta, mida ta soovib sulle öelda. Kui sinu küünal on mõeldud palvete esitamiseks, tähendab see, et kõiki sinu palveid võetakse praegu eriti kuulda.

Kui sa püüad küünalt ära puhuda, aga see ebaõnnestub: See tähendab, et hing ei taha, et sa kustutaks küünla. Lase hingel lõpetada oma töö, sest midagi olulist võib olla pooleli. Kui sa tunned end ebamugavalt seoses küünla põlema jätmiselt, palu hingel küünalt kaitsta või palu uuesti luba küünalt kustutada. 

Kui kogu õlitatud ja ettevalmistatud küünla ots võtab tuld: See tähendab, et kõik jõuvarud on kasutusele võetud, et puhastada takistusi, mis seisavad sinu eesmärgi täitumise ees. Jälgi edasisi märke, et saada aru, kas töö oli edukas. 

Kui küünlaleek põleb kõrgena, rahulikuna ning ei tööda tahma ega suitsu: Sa oled kõrgema olendi, kaitsja või ingli kohaloleku tunnistajaks. Sama saab öelda kõrge, kuid rahutu, mäsleva ja suitseva leegi kohta, mis  näitab, et kohal on tumedamad ja madalad jõud. Mõlemad on seal, et sind kuulata ning juhendada. 

Kui leek kustub põlemise käigus: See tähendab, et hinged ei saa sind aidata ning et vastus mida sa otsid on juba sulle edastatud.

Tugev ja tasakaalukas leek: Sellel on punane tuum, mis on ümbritsetud sinise haloga, mis on omakorda ümbritsetud kollase leegiga. Leekiv punane tuum näitab, et hinged on jõudnud asja tuumani ning tegelevad sügavuti sinu eesmärgi täitmisega. Punane leegi kese, mis on tuhm ja väike näitab, et sinu kavatsused ei ole ajendatud südamest. Kui küünlas on palju sinist, tähendab see, et inglid ja hinged kaitsevad sind võimaliku negatiivse tulemuse eest. 

Küünla kustutamine: Alati näpista küünlaleek surnuks või kasuta leegikustutajat. Maagilised ja spirituaalsed küünlad ei tohi kunagi olla ära puhutud. 

Küünla suitsu lugemine

Kui küünla suits suitseb sinuni, tähendab see, et sinu palved saavad vastatud ning on toetatud. Kui küünla suits läheb sinust eemale, tähendab see, et sa vajad paremat põhjust ja tõestust, et sinu palvetele vastataks.  Kui küünal suitseb vasakule poole, tähendab see, et sa oled liiga emotsionaalselt seotud käesoleva situatsiooniga ning võid iseenda palveid saboteerida, niiet need ei saa vastatud. Kui küünla suits läheb paremale, tähendab see, et pead kasutama rohkem oma mõistust, mitte oma tundeid, et väljuda olukorrast võitjana. 

3,655 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page