Erakordne tervenduskogemus: MASSAAŽ TIIBETI HELIKAUSSIDEGA

Updated: Feb 29

Tiibeti helikauss on iidne sakraalne, minu enda jaoks lausa müstiline muusikavahend, mida on kasutatud enam kui 2000 aastat. Oma mõõtmetelt tagasihoidlik ja välimuselt pigem supipotti meenutav, kuid helide võimsus, kestus, mitmekihilisus, värvigamma, mida ta on võimeline looma, on sõnatuks võttev, kohati isegi aukartust äratav. Massaaźi ajal kasutatav konkreetne rütmimuster loob vibreerivaid heliharmooniaid sagedusel „AUM“ või „OM“. See on täiuslikkusena tuntud helisagedus, mis mõjutab sümpaatilist närvisüsteemi hetkel, kui ajulained sünkroniseeruvad kausi vibratsiooniga. Sümpaatiline närvisüsteem on osa autonoomsest närvisüsteemist, mille ülesanne on valmistada organism ette tegutsemiseks „võitle või põgene“ olukorras. Harmoonilised vibratsioonid loovad lõõgastusrefleksi, aeglustavad hingamisteede, aju ja südame löögisagedust ning rahustavad valu refleksi, luues sügava heaolu tunde. Inimene lõdvestub sügavamal tasandil ning meel liigub täiesti uude maailma läbi sügava transiseisundi. See on kogemus, mida peab ise kogema, sest sõnadega seda edasi anda on võimatu.Kuidas heli kehaga töötab?


Meie keha on peaaegu täielikult vedel - see koosneb 80% veest ja see vesi resoneerib ehk siis võngub või heliseb helile vastu või kaasa. Heli tööd võib võrrelda kivi vette viskamisega, sel hetkel levivad ringid kõikjale ja vesi hakkab ennast tasakaalustama. Sama juhtub ka kehaga – inimese sees on veest ja vedelikest koosnev väli, mida vibratsioon püüab tasakaalustada. Heli on justkui kutse kehale resoneerida. Väga oluliseks kohaks on lõdvestumine. Kätega teostatav massaaž võib kohati olla valulik. Valu kogemise hirmus hoiab aga inimene oma keha juba alateadlikult pinges. Keha lõdvestada on sageli keeruline isegi kui inimene seda teadlikult teha proovib. Pinges keha töötab aga tervendusele vastu. Heli ja vibratsioon aitavad kehal iseenesest lõdvestuda, mis on aluseks keha enesetervendamise protsessile.


Mida kogetakse massaaźi ajal?

Kogetav nii massaaźi ajal kui ka peale seda on väga erinev. Palju sõltub inimese enda hetkeolukorrast, kui avatud ja vastuvõtlik ta on, kui palju ta lubab endal kogeda, kui valmis on ta lahti laskma, millised teemad on endaga hetkel käsil. Esile võivad tulla ebaharilikud nägemused, vastused lahendust vajavatele teemadele, aga ka aegade jooksul maha surutud emotsioonid. Oluline on lubada endal lihtsalt kogeda kõike, mis pinnale kerkida tahab. Võib sattuda sügavasse meditatiivsesse meeleseisundisse või hoopiski magusalt magama jääda. Helide tervendav mõju on tagatud igal juhul. Kogetav on erinev nii inimeste kui ka inimese enda lõikes. Iga järgnev kord rajab tee järjest sügavamale inimese sisemusse nii võib massaaž ühel korral pinnale tuua puhastamist vajavaid teemasid/emotsioone ja järgmisel korral hoopiski nende varjus peidus olnud inspiratsioonitulva. Tiibeti helikausid loovad just sellise tervenduse ja ruumi nagu inimene just sel hetkel vajab.


Massaaźi mõju:

· Sügav lõdvestumine

· Alla surutud emotsioonidest kehasse kinni jäänud surnud energia pehme avamine ja vabastamine, keha laseb vanadest probleemidest lahti

· Paraneb mälu

· Mõtted muutuvad selgeks

· Vaimne selgus

· Suureneb elujõud

· Tugevneb närvi- ja immuunsüsteem

· Stress ja depressioon asenduvad sügava rahu, tasakaalu, heaolu ja parema tervisega

· Uni muutub sügavaks

· Unistused muutuvad kirkamaks

· Kasvab positiivsus

· Kasvab võime lubada rohkem armastust ning rõõmu oma südamesse ja oma ellu

· Tasakaalustatud energiad

· Kroonilise väsimussündroomi leevenemine


Massaaźi sisu, kestus ja hind:

Tiibeti helikaussidega massaaźi teen põrandal oleval matil. Massaaź koosneb kolmest osast. Esimene osa on kontaktmassaaź, kus liigutan kaussi mööda tervet keha kasutades konkreetset rütmimustrit kindla heli ja vibratsiooni loomiseks. Teine osa koosneb helide kontserdist. Selle tarbeks on mul seitse erinevat Tiibeti helikaussi, mis vastavad igale konkreetsele inimkehas olevale energiakeskusele. Kausid asetsevad keha ümber ning neist loodavad helid ja vibratsioonid mõjutavad ning tervendavad inimest distantsilt. Kolmas osa on vaikuses olev aeg iseendaga.

Kokku kestab kohtumine 2 tundi ja tasuks on 50€.

Võta minuga ühendust: tundelooja@gmail.com

Ootan Sind kogema oma erilist kogemust pehmesse, toetatud ja armastavasse keskkonda.Veronika

https://www.teadvusteraapia.ee/veronika-ilves-teenused

https://www.facebook.com/tundelooja/

0 views
Kontakt

Teadvusteraapia OÜ
reg nr. 14948932

Tallinn, Valli tn 4-17, uksekood 817

Tel: +372 53044898

e-mail: m.kuusing@gmail.com
Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate tegevusloa number: 215374

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 Teadvusteraapia Keskus.