top of page

Altar - sinu maine pühamu

Updated: Sep 6, 2019


Üks oluline esimene samm kõrgemate energiatega suhtlemisel on oma pühamu ehk püha koha ehk altari loomine. Altar on väike lauake, kapike, riiul, vms, kuhu peale pannakse kujukesi, sümboleid, peegleid, vett, mulda ja kõike muud, mis sinu jaoks sümboliseerib ühendust kõrgemate jõududega.  Kuna me eksisteerime füüsilises reaalsuses, siis on hea kujundada vaikne kohake oma kodus, kus toimuvad kõik sinu vaimsed tegevused, k.a. mediteerimine, kanaldamine, palvetamine, loitsimine jms.

Isikliku altari olemasolu võimaldab kõrgematel jõududel laskuda meile ligemale, sest altar toimib kui kõrgema sageduse portaal, mille tõttu on kõrgematel jõududel hõlpsam sinuga ühendust võtta. Kõrgemad jõud ei saa oma sagedust niivõrd madaldada, et laskuda meie füüsilisele tasandile. Selleks ongi vaja luua altar, et ehitada sild kahe maailma vahele. Rituaalide läbiviimisel ja jõududega suhtlemisel oled altari ees, oma püha kohas, energeetiliselt alati kaitstud, et saaksid keskenduda vaimsele kasvule ja energeetilisele tervendamisele või oma soovide realiseerimisele.

Mina kasutan altarit pea iga juhtumiga seoses. Kui midagi juhtub, lähen kohe altari ette. Seal on kergem taastada tasakaaluseisund, saada juhatust ja vastuseid edasiseks tegutsemiseks.


Altarit ei tohi kasutada millegi muu jaoks – unusta ära teetassid ja veeklaasid altaril! See on püha koht! Oma altar tuleb hoida alati puhas ja korras. Juhul kui asetad altarile klaasnõu veega veeelemendi sümboliseerimiseks, tuleb vesi võimalikult tihti värske ja puhas hoida. Hea kui igapäevaselt. Ärge kunagi kasutage altarit rituaalidega mitte seotud asjade hoidmiseks. Kui lased altaril saada tolmuseks, veel muutuda häguseks ja seiskunuks, kasutad altarit kui maja võtmete ja pliiatsite hoiukohta või ignoreerid seda ja sa leiad peagi, et oled väsinud, janune, õnnetu ja sinu mõte ei liigu. Suhtu altarisse austusega, hoia see eeskujulikult puhas, külasta seda sageli ja sa saad selle ees uut energiat, tunned, kuidas sinu vaim areneb, oled isiklikes asjades edukas ja sinu elus juhtub tähelepanuväärseid sündmusi. Altar peaks olema kõige vaiksemas nurgas/kohas sinu kodus, kus ees oleks võimalik rahulikult tegeleda iseenda sisemaailma, jõududega suhtlemise ning muude vaimsete tegevustega. Altariks võib olla tavaline väike lauake või sahtlitega kapike. Altari peale aseta valge lina, aga kui tunned, et sinu altaril peaks olema mõne muu värviga lina, siis võid ka seda kasutada. Samuti võid sobiva lina värvi valida vastavalt oma eesmärgi energeetikale. 

Altarile võid asetada inglite, haldjate või muude inspireerivate valgusolendite kujusid, sümboleid, pilte jms. Samuti kristalle, väeesemeid, ehteid, mida soovid, et jõud õnnistaksid või, mis on sulle tähenduslikud. Samuti võid joonistada linale erinevaid sümboleid või ruunimärke. Oma altari loomisel ole avatud ja loominguline. Kaunista seda hingega. Tavaliselt esindatakse altaril ka kõik neli elementi – tuli, vesi, maa ja õhk. Tule sümboliseerimiseks kasutatakse küünlaid. Kõige sobivamad on valged küünlad, mis toovad puhastust, selgust, valgust ja tervendust, kuid soovikorral võid valida ka värvilised küünlad vastavalt oma eesmärgile või tunnetusele. Küünlamaagiast hilisemates postitustes. Vee tähistamiseks pannakse klaas- või kristallkauss veega. Maa tähistamiseks kasutatakse kas ilusaid lilleõisi või pannakse küünla alusele ümber küünla veidi oma aiast võetud mulda. Maad võib sümboliseerida ja loodusest korjatud kividena. Võib kasutada ka mõlemat sama aegselt. Õhu sümboliks on loodud püha ruum. Viiendaks elemendiks loetakse inimese hinge, kuhu koonduvad kõik nelja elemendi jõud. Teisisõnu – ühendatud saavad maised ja taevased jõud. Lood täiusliku valguseportaali.

Järgmiseks tuleb hakata oma altari juures väge kasvatama ja valguseolendeid kutsuma. Tee seda siiralt, konkreetselt, julgelt ja lugupidavalt. Edasta neile oma soov ja eesmärk, saada juhatust valguselt ning alustada teadlikult oma vaimse kasvuga. Palu nende toetust ning kaitset. Palju abi oma valguseportaali loomisel. Edasta neile oma tänu ja austus.

Seejärel seisa altari ees püsti, hinga sügavalt ja tunneta, kuidas jalatallad on tugevalt ühenduses Maa puhta, armastava energiaga ning kuidas pealaest kisub sind kõrgematesse sagedustesse. Tunneta kahe energia kokku sulamist ja ühendumist oma kehas. See järel lase see jõud oma peopesadest ja sõrmedest välja kiirgata ning kätega vea enda ja altari ümber tugeva tahtega jõuline energeetiline ring, tehes kolm korda päripäeva ringe. Tunneta, kuidas iga uue ringi ehitamisega, lood selle portaali järjest võimsamaks. Lõpetuseks tunneta loodud energiaringi. Täna jõude, kes sind abistasid.

Edasi tuleb hakata altarit energeetiliselt laadima, mediteerides altari ees võimalikult tihti, tunnetades jõude ning suheldes kõrgemate energiatega. Märgin ära siinkohal, et suhtlemise all mõtlen ma südamest vestlemist, kõva häälega! Sinu sõnum jõuab nendeni. Kõrgemate energiatega suhtlemisest räägin järgnevates postitustes. 

Kasuta oma altarit igakord, kui soovid lisajõudu, teadmisi, juhatust, tarkusi, vastuseid, oma võimeid avada ja arendada, terveneda jne. Kui tunned, et oled jõust tühi, mine altari ette ja palu jõududel end laadida.


Manje-loa: Vaimude toitmine

Kui olete oma altari valmis saanud ning soovite alustada jõu ja väe kasvatamisega oma maises pühamus, on aeg altarit „toita,” s.t. ohverdada oma esivanemate vaimudele, oma kaitsjatele, loodusvaimudele, kõrgematele jõududele, kes koos teiega töötavad. Alljärgnevat tseremooniat nimetatakse manje-loa-ks. See on armastuse žest ja sümboliseerib partnerlust ning energiavahetust. Vodou ohverdamistalitustel on sellega, mida räägitakse meedias, vähe tegemist. Ohverdamise definitsioon Oxfordi inglise sõnastikus, „palvetamine või tänuavaldus ... väärtusliku asja äraandmine teise sama väärtusliku eest” on vodou ohverdamistalituse tähendusele palju lähem. See on annetuse tegemine, vahetades ohvrianni millegi vastu, mida te rohkem hindate. Vodous pole loade eelistatavatel ohvritel midagi tegemist loomade tapmisega. Näiteks eelistab üks tuntuim Vodou vaim riisi, rohelisi banaane, suitsutatud toiduaineid ja maniokki, teised aga kanaliha, rummi, sigareid ja heeringaid. Te leiate kõiki neid toiduaineid igast supermarketist, kui oma kodune külmkapp parajasti tühi juhtub olema. Pange toiduained väikeste kaussidega altarile. Kausi või karika keskele valge piklik küünal. Pange veel ühte kausikesse veidi toitu, mis maitses teie esivanematele, kui nad elasid (kuid ärge pange sinna soola või soolaseid asju, kuna sool on vaimudele peletav. Paljudes kultuurides on komme loopida kaitseks vaimude eest teele soola). Kui te ei tea, millist toitu esivanemad eelistasid, võite kasutada ohvriande, mida kõik vaimud näivad nautivat. Need on praetud viljaterad, maapähklid, röstitud maisiterad, valged toiduained nagu keedetud riis ja piim ning rumm ja tubakas (mida vaimud sageli eelistavad, isegi kui teie esivanemad ei joonud ega suitsetanud). Kausi keskele pange valge küünal. Vedelad ohvriannid pannakse küünla lähedale klaasidesse. Puudutage iga kausi või karikaga oma otsaesist ja südant ning puhuge kolm korda toidu peale, pannes puhumisse oma armastuse ja austuse. Seda tehes rääkige oma jõududega ning paluge neil kaotada oma elust negatiivsed energiad, mis tekitavad olukordi, mis pole teile head: haigused, ebaedu, vaesus, ebakõlad, tööpuudus, viletsus või armastuse puudumine. Paluge, et nad asendaksid need positiivsete energiatega, mis tooksid ainult head nagu tervis, armastus ja sõprus, töö, raha, rõõm ja naer. Paluge praktilisi muutusi, mis parandaksid teie elu. Olge konkreetne. Vaimud ei oska teie probleeme ära arvata. Pange ohvriannid altarile ja süüdake igas kausis või karikas küünal. Siis lahkuge ruumist. Küünlaleek kannab teie ohvriandide energia esivanemate juurde. Laske küünaldel lõpuni põleda ja kui leek on kustunud, võtke söök ja järelejäänud osa küünlast ning põletage need looduses mõne puu jalamil ära. Kõik nõud, mida kasutasite, tuleb hoolega soolases vees puhtaks pesta. Neid ei tohi kasutada mingiks muuks otstarbeks, ka söömiseks.

Minule meeldib oma jõududele viia alati värskeid toiduaineid. Pigem puuvilju, aga muidugi lähtuge oma tunnetusest! Ärge unustage austust ja lugupidamist SÜDAMEST! 

Kokkuvõtlikult - Altar aitab sul tagasi pöörduda oma väe poole, aidates sul püsida tasakaalus läbi raskete elusituatsioonide ja juhatades sind õigel rajal. Sa ei saa olla maagias ühe jalaga ja teise jalaga ''reaalsuses''. Kui valid juba teha altari ja astuda kontakti jõududega, on see kindel samm maagia maailma, mis tähendab, et astud kahe jalaga maagilisse mulli, mis on tegelikult PÄRIS. Meile on jäänud mulje, et see maailm on fantaasiamaailm, kuid tegelikult on hoopis meie igapäevane ''reaalsus'' meile loodud illusioon, mida peaksime oskama maagilisest maailmast oskuslikult juhtida. Selle võimaluse annabki meile Altar! 

Loomingulist altari kujundamist! 

536 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page