top of page

AKTIIVMEDITATSIOONID - ainulaadne ja võimas meditatiivne praktika

Aktiivmeditatsioonid, mis need on ja mida nad teevad?


Kui meditatsioon on tavaliselt passiivne ja toimub rännak läbi kujutluspiltide siis aktiivmeditatsioon koosneb erinevast hulgast etappidest, kus on siis aktiivseid osi ja alati ka passiivne osa. Aktiivses osas toimub alati mingi tegevus ja see on kas siis füüsiline liikumine, hingamine või töö häälega, mis võivad olla kombineeritud ka kindla hingamise mustriga ning aktiivsele osale järgneb alati passiivne osa. Aktiivne osa on vajalik selleks, et tuua meid tagasi oma keskmesse ja lülitada välja virr-varr meie peas, kus on pidev mõttevool ning vabastada alateadvusest meid kahjustavaid käitumuslike või harjumuslike mustreid. Aktiivmeditatsioonid on välja töötanud India teadjamees OSHO ja neid meditatsioone on üksteist. Need meditatsioonid lõi ta tänapäeva ehk tuleviku inimesele ja selleks, et me saaksime olla oma keskmes. Kui varasemalt oli inimese kese südames siis nüüd on see liikunud pähe.

Aktiivmeditatsioonid on nii tõhusad just seetõttu, et see tegeleb läbi füüsilisetasandi otse meie alateadvusega ja avaldab mõju seeläbi otse alateadlikele protsessidele. Aktiivsed meditatsioonid vabastavad ka kehatasandile programmeerunud reaktsioone, tundeid, emotsioone, mälestusi ja kõike seda, mis meid igapäevaselt tagasi hoiab ning mida tavalise passiivse meditatsiooniga vabastatud ei saa.Kellele need meditatsioonid sobivad?


Kõigile kel on soov ja julgus endaga silmitsi seista, inimesele kelle on korduvad mustrid elus ja need häirivad või takistavad tema elus oma potentsiaali rakendamist või inimesele, kes tunneb , et on tekkinud seisak ja asjad ei liigu pinguta nii kuidas tahad. Sobib inimestele kellel on depressioon, ärevus, unetus , inimestele kes soovivad vabaneda sõltuvustest. Need meditatsioonid on abiks inimestele, kes soovivad vabaneda oma allasurutud emotsioonidest nagu näiteks viha, kurbus, rõõm. Neid olukordi, kus meil pole võimalust või julgust olnud vabalt väljendada seda mida me tunneme ja peitnud selle tunde oma sisse ja tassinud seda, kui koormat kaasas. Läbi nende meditatsioonide on ka võimalus sellest koormast vabaneda. Kui me lahendame nende meditatsioonide käigus neid olukordi, mis takistavad meil olla päriselt need, kes me oleme ja avame oma elujõu ning potentsiaalid võivad saada lahendatud ka meie terviseprobleemid. Need meditatsioonid on väga-väga erilised ja mida nad täpselt teevad on väga keeruline öelda, sest üks ja sama meditatsioon samale inimesele erinevatel päevadel võib mõjuda väga erinevalt ning vallandada temas väga erinevaid asju. Seega ei saa me eales võrrelda ühe ja sama meditatsiooni mõju erinevatele inimestele, sest inimesed ja nende olukorrad ja protsessid on totaalselt erinevad. Et neid meditatsioone kogeda ei pea sul olema mingit probleemi või midagi halvasti elus, nende meditatsioonide väge ja uskumatut jõudu võivad kogeda ka kõik need inimesed, kelle on elus kõik suurepäraselt ja hästi.


Minu aktiivne kokkupuude nende meditatsioonidega on selle aasta (2019) veebruarist ja see, mida need meditatsioonid on teinud ja teevad minuga on väga imeline. Nad aitavad igapäevaga üha rohkem sõlmida rahu iseendaga, mõista seda, miks ma olen selline nagu ma olen ja kus kohast see tuleb, mis rolli üks või teine inimene on minu kujunemises mänginud ja seda ilma hinnanguteta. Ka on need meditatsioonid muutnud mind julgemaks, ettevõtlikumaks juhatades mind inimeste ja asjadeni, mis ja kes mulle elus rõõmu ning õpetust toovad. Minu kaaslane ütleb, et ta on siiralt õnnelik, et ma need meditatsiooni leidsin ja nendega tegelen, sest need on muutnud mind tasakaalukamaks. Ma olen jah väga tundlik ning olnud emotsioonide pidevas virr-varris, aga see on väga palju paremaks läinud ja ma oskan neid märgata ning neid ka paremini juhtida ja mõista. Need meditatsioonid loovad teadlikust ja aitavad läbi murda mustritest ja blokkidest, millega aastaid maadelnud oled!


Mida ma olen näinud selle perioodi jooksul, kui olen juhendanud aktiivmeditatsiooni gruppe?


Seda on üsna keeruline sõnadesse panna. On tulnud inimesi, kes on hirmul ja lukus, et mis neist nüüd saab aga siiski piisavalt julged, et alustada seda teed. Näha nende kasvamist ja enese leidmist läbi vabanemise on väga erakordselt ilus ja minu rõõm on igakord nii suur nagu see juhtuks minu endaga. Samas on ka inimesi, kes löövad kartma ja katkestavad. Jah see kurvastab mind aga see on nende valik ja ju ei olda siis veel valmis seda teed kõndima ning see võib ka täitsa nii olla, et see ei sobi neile ja see mis neid aitab on kuskil mujal. Ma südamest loodan, et nad leiavad selle mis neid aitab ja nad saavad selle abi mida nad vajavad. Meditatsioonidel olnud ka imelisi avanemisi allasurutud tunnetest, blokeeringutest ja hirmudest. Jah ma sooviks jagada neid lugusid aga need on liialt isiklikud ja ma kindlasti ei reeda neid inimesi, sest igaüks saab rääkida ainult sellest mida ta ise on läbinud nende meditatsioonide käigus.


Kes on oodatud osalema aktiivmeditatsioonides?


Kõik nedd inimesed, kel on soov, tahe, julgus ja pühendumus nende meditatsioonidega tutvust teha ja olla võimsas läbimurdeprotsessis! Ma arvan, et iga inimene võiks korra elus läbi teha ühe tsükli nende meditatsioonidega, et vajadusel neid siis oma elu muutmiseks ja loomiseks rakendada!


Meditatsiooni trennid toimuvad regulaarselt. Järgmine algab juba 4.novembril! Uuri ja pane end kirja siin: https://www.facebook.com/events/2878325322195671/

Loe minu ja minu teenuste kohta siin: https://www.teadvusteraapia.ee/kerti-pohjala-teenused Facebook: Elurõõm - Access BARS Kertiga

Olge hoitud ja kaitstud!

Kerti Põhjala

700 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page