top of page

MER ehk sidekoe energeetiline

vabastamine - 75 €/2-3 h

MER ehk inglise keeles – Myofascia Energetic Release – on teraapia sidekoesse kuhjunud  energeetiliste (sh emotsionaalsete) kui füüsiliste pingete vabastamiseks.

Sidekude ehk fascia on kude, mis ümbritseb igat lihast, ühendab rakke kudedega, kudesid organitega, organeid organisüsteemideks, kinnitab lihased luudele, seob luud liigestega, ümbritseb igat närvi ja veresoont, hoiab paigal kõiki meie sisemisi struktuure. Rohkem kui 80% vabadest närvilõpmetest asub sidekoes, mis eraldab tugiliikumisaparaadi lihaseid nahaalusest koest. See võrgustik on täis liikumis- ja valuretseptoreid ning muuhulgas ka retseptoreid, mis annavad meie kehaosadele tunnetuse teiste kehaosade suhtes ja ruumis üleüldse. Niivõrd oluline on see süsteem – mida viimastel aegadel on nimetatud ka suurimaks organiks – meie keha tervise ja heaolu seisukohalt.

 

MER-i mõju füüsilisele kehale.

Teraapia käigus vabastatakse sidekoesse kuhjunud pingeid. Ülepinge lihastes blokeerib vereringet pehmetesse kudedesse. Koed hakkavad selle tõttu kokku tõmbuma ja närvidele suruma, mis omakorda põhjustab valu. Nagu juba öeldud on teraapia mõeldud lihaspingete ja sellest tulenevate lihas- või närvivalude vähendamiseks.

Juba teraapia käigus algab keha iseeneslik ümberseadistumine, mis annab kogu kehale võimaluse võtta tervislikum kuju ja tagada parem rüht ning selle kaudu ka iseeneslik tervenemine ebatervislikust kehaasendist tingitud probleemidest. Teraapia mõju võib kesta päevi, selle tõttu võivad ka järgnevatel päevadel vabaneda erinevad emotsioonid. Sidekoest pingete vabastamisega hakkavad vabanema lihastesse tardunud „võitle või põgene“ reaktsioonid. Võib tekkida tahtmine sirutada, ennast raputada.

 

MER-i mõju kehas tardunud emotsioonide energiale.

Nagu MER nimigi ütleb, mõjutab teraapia meie keha energeetiliselt. Sõna emotsioon võiks lahti kirjutada inglise keelsete sõnadega „Energy in Motion“ (E-Motion). Emotsioon on meie kehas mingi mõjutuse ajel liikuma hakanud energia. Normaalses olukorras see lahtub pärast mõju lõppu, kuid väga võimsa või korduva mustri korral see energia tardub meie organitesse ja kudedesse. Kuna sidekude on kogu keha ühendav organ võib selle ümberseadistumise käigus vabaneda sinna salvestunud emotsioonide energiat. Võivad vallanduda emotsioonid ja mälupildid väga vanadest sündmustest. Keha on meie teadmata kulutanud väga palju energiat nende negatiivsete mustrite kinnihoidmiseks. Selline vabastamine annab meie kehale võimaluse tervenemiseks, kuid lisaks ka täiendava koguse energiat. Me ei vaja igapäevaselt energia saamiseks enam niipalju sööki kui varem, kuid me tunneme ennast palju erksamana.

 

Kogu keha teraapia kestab ca 2 tundi, millele lisandub esimesel korral tutvustav info ca 10-15 minutit. Teraapia käigus kasutan spetsiaalset mesilasvaha baasil valmistatud kreemi, et tagada parem hõõrdumine käe ja naha pinna vahel. Tegemist on kontaktse teraapiaga. Klient on massaažilaual aluspesus (soovitavalt palja ülakehaga). Kreemi kasutatakse minimaalses koguses (maha pesemise vajadus puudub).

Soovitav seansside arv sõltub kliendi tervislikust seisundist. Probleemide korral võiks teraapiat teha kuurina neljal kuni viiel korral umbes kord nädalas ja siis mõne kuu pärast korrata seda kuuri. Profülaktilisel eesmärgil võiks teha MER-i kord kuus.

bottom of page