IVar edala teenused
Terapeut Teadvusteraapia Ida-Virumaa keskuses, teostab seansse ka Tallinnas 
E-mail: ivar.edala@gmail.com
Tel nr: 53410741

Kompleksmassaaž

Kompleksmassaaž baseerub nii Vana–Eesti- (pärimuspõhine massaaž), klassikalise- trigger- ja/või punktmassaaži tehnikatel. Viimastel aastatel olen lisanud massaažile enam ka venitustehnikat ning vajadusel ja/või soovi korral reiki. Kõiki eelnimetatud tehnikaid olen protseduuri käigus kasutanud vajaduspõhiselt, mitte ilmtingimata kõike ühes massaažis. Erinevate meetodite koos kasutamine võimaldab paindlikumat ning tõhusamat teemakäsitlust ning suuremat võimalust soovitud tulemusteni jõuda. Massaaži tehakse ilma õlita ja üldjuhul läbi sportliku või mugava riietuse (nt T-särk, spordipüksid).

 

Klassikaline õlimassaaž

Klassikalise massaaž õliga on teada-tuntud massaažiliik, mida viljeletakse palju spaades ja sanatooriumides. Õlimassaaž aitab vähendada pinged ja valulikkust lihastes, parandab liigesliikuvust, aktiveerib vere- ja lümfiringet, kiirendab ainevahetusprotsessi ja tugevdab immuunsüsteemi – tõuseb kogu organismi toonus. Massaaž soodustab ka pingepeavalu ja stressi vähenemist, lõõgastab kogu keha ning parandab enesetunnet.

 

Punktmassaaž

Punktmassaaž põhineb Hiina traditsioonilisel meditsiinil. Massaaži käigus mõjutatakse kehas (ka pea piirkonnas) olevaid bioaktiivseid punkte, mille eesmärgiks on organismi füsioloogilise tasakaalu saavutamine. Punktmassaaž leevendadab ka välimiste ja sisemiste lihaste pingeid, vähendab valu, andes seega võimaluse elundite normaalseks funktsioneerimiseks. Punktmassaaži tulemusena võivad väheneda või kaduda ka kroonilised vaevused. Punktide valikul lähtun valdavalt enda tunnetusest. Sageli kasutan punkt- ja triggerpunkti tehnikaid koos.

 

Vistseraalmassaaž

Vistseraal- ehk kõhupiirkonna massaaži abil saab aktiviseerida seedimist (kellel on mureks nt aeglane seedeprotsess), lõõgastada siseelundeid ja kõhupiirkonna lihaseid. Massaaž rahustab kõhu närvisüsteemi, mis aitab lõdvestuda ka kogu kehal. Emotsionaalsed üleelamised, pinged, traumad „salvestatakse“ paljus just pingetena kõhupiirkonnas -  massaažiga saab alandada mittesoovitud stressi ja parandada enesetunnet. Vistseraalmassaaž parandab vere- ja lümfiringet (mõju ulatub kogu kehale) ning tõstab  keha immuunsüsteemi võimekust. Vistseraalmassaaži mõju laiendamiseks olen sellele vajadusel lisanud ka trigger- ja punktmassaaži tehnikaid ning vajadusel reiki.

 

Näo- ja peamassaaž

Näopiirkonnas asub väga palju närviretseptoreid – seepärast lõõgastab näomassaaž olulisel määral kogu keha närvisüsteemi ja samas aitab vabastada pingetest näopiirkonna lihaseid. Näomassaaži käigus (kui klient soovib) masseerin ka kõrvu, kus asub umbes 120 bioaktiivset, kogu keha mõjutavat punkti. Peamassaaž stimuleerib ka juuste kasvu. Nii näo- kui peamassaažis kasutan vajadusel ka punktmassaaži tehnikaid ning protseduuri lõpus teen soovi korral reikit. Klientide sõnul on antud massaazi puhul toimunud sügav lõõgastumine, pea on tühjem, kergem ja selgem, leevendub või kaob peavalu (kellel see on enne massaaži olnud) ning oluliselt paraneb enesetunne.

 

Triggerpunktiteraapia

Trigger- ehk päästikpunktiteraapia puhul keskendutakse lihastele st erinevate põhjustel (liigne või krooniline ülepinge, külmetus, traumad, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired) võivad üksikud lihaskiud lüheneda ja neis tekkida ülitundlikud kohad/punktid. Antud kohas väheneb verevarustus, lihas jääb jäigaks, valusaks ning langeb selle funktsionaalsus. Pinged nt seljas õlgades ja kaelas võivad soodustada peavalusid, -ringlust, käte „suremist“ jne. Päästikpunktide mõjutamisel manuaalse survega tunneb klient kerget valulikkust, millega vahel kaasneb ka ajutine valu kiirgumine teistesse kehapiikondadesse. Teraapia käigus on vajalik survestada neid punkte 0,5 kuni mõne minutini, mille käigus lihase pingestunud kiud annavad järele ja toimub lihase lõõgastumine. Pärast seda tehakse antud kohale ka kerge massaaž või venitus-lõdvestus. Teraapia tulemusena kaob lihaspinge, valulikkus ning taastub lihase töövõime ja loomulikult paraneb ka enesetunne.

 

Reiki

Reiki on Tiibetis pärit ja Jaapanis taas ellu toodud iidne tervendussüsteem, mille toimemehhanisme ning mõju on maailmas ja Eestis ka teaduspõhiselt uuritud. Reiki leevendab stressi ja valu, tugevdab immuun-, hormonaal- ja närvisüsteemi, taastab elujõudu, avab loovust jne. Reiki toimib hästi ka koos tavameditsiiniga – aidates kaasa selle tulemuslikkusele.

 

Psühholoogiline konsultatsioon

Psühholoogilise konsultatsiooni eesmärgiks on püüda selgitada tekkinud murekohti, leida neile lahendusi, toetada inimest tema eesmärkide saavutamisel. Lisaks teen vajadusel sügavat peati (vastavate kehapunktide mõjutamine + hingamine), mis aitab vabaneda nt ärevusest, hirmust, foobiatest või kasutan valgustehnikat – võimaldab vabaneda traumajärgsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest (ärevus, sundmõtted, hirm jne). See tehnika mõjutab mandelkeha ajus, mis kontrollib emotsionaalseid reaksioone. Vahel piisab ka ühest seansist – valgustehnika ei sobi epilepsia diagnoosi ja valguse suhtes ülitundlikutele inimestele! Konsultatsioonis kasutan vajadusel ka visualiseerimisharjutusi, mille lõppeesmärgiks on meele ja keha tasakaalustamine.

 

Teenuste hinnakiri Ida-Virumaal

- kõik massaažiliigid ja reiki: 30 min - 14 €,  1 tund - 24 €

- psühholoogiline konsultatsioon: 1 tund - 35 €

134162547_408537163718935_46283321798506