Heldi Aia

Terapeut Teadvusteraapia Ida-Virumaa keskuses, viib läbi seansse ka Tallinnas
 

Shindo ja KI-Shiatsu terapeut, õpetaja, massöör, kogemusnõustaja, loodusretkejuht
Tel: +372 5347 5093
heldiaia@gmail.com
Facebook: Shindo terapeut Heldi

Oled Sa kunagi mõelnud, miks oled Sa sündinud just siia maapeale. Mis on sinu elu ülesanne? Küsid Sa endalt tihti küsimusi miks, kes, millal, kuidas, kellega jne? Oskad sa ka nendele vastata? Küsimusi enda ja ümbritseva kohta tekib meil iga päev, kuid kas me oskame nendele ka vastata, sõltub palju meie eelnevatest kogemustest ja teadmistest. Vastused on tegelikult meie sees kõik olemas. Tuleb ainult usaldada iseennast ja kogu universumit.
 

See, et ma olen jõudnud sellesse hetke, kus olen iseendaga rahul, on seotud minevikus tehtud otsustega. Kõige suurem väljakutse siin maapeal on meil õppida just iseennast tundma ja armastama. Kõige rohkem abi olen saanud Luule Viilma raamatust „Ellujäämise õpetus“ aastast 1996. See raamat muutis minu ellu suhtumist väga palju. Sealt sain ka palju vastuseid oma küsimustele.
 

Et olla õnnelik, pidin teada saama ja kogema, mida tähendab olla õnnetu.
 

Mul oli väga ilus lapsepõlv. Minu lapsepõlv oli pingevaba ja loominguline. Lapsepõlv möödus maal looduse keskel. Ma sain ise otsustada, mida ma teen ja mis mulle meeldib. Ütlevad ju laulusõnadki, et mäng, mäng, mäng on väikese inimese töö. Milliseid mänge ma mängisin?
 

Ühel päeval avastasin, et kõik need mängud mida ma lapsena mängisin, need olen ka oma elus täiskasvanuna läbi teinud. Mõelge, kuidas teiega on?
 

1. Lapsena mängisin palju koduga seotud mänge. Läksin noorelt, 19 aastaselt mehele ja siis sündis ka esimene laps, teine laps sündis neli aastat hiljem. Nüüdseks olen juba kahe lapselapse vanaema.
 

2. Tihti mängisin ka kooli mänge. Mulle meeldib õppida, teada saada ja avastada uut siin
maailmas. Minu elus on töö ja õppimine käsikäes käinud juba üle 20-ne aasta. Oma õpinguid alustasin ülikoolis just pedagoogikas ja hariduse valdkonnas. Edasi õppisin kutsekoolis loodusretkejuhtimist, siis jälle ülikoolis haridustehnoloogiat. Pidevalt täiendan ennast erinevatel kursustel ja ka raamatuid lugedes. Olen koolis ning lasteaias laste ja noortega töötanud kokku 16 aastat. Täiskasvanutega töötamist
alustasin aastast 2008. Korraldasin ja viisin läbi erinevaid õppepäevi, töötubasid, koolitusi, konverentse, infopäevi. Õppisin ise ja jagasin oma teadmisi ka teistega.

 

3. Arstimängud olid minu lemmikud lapsena. Nüüd täiskasvanuna aitan inimestel tervendada oma keha, hinge ja vaimu treeningute, teraapiate ja massaažiga. Inimese keha on väga tark ning me saame ise enda tervendamiseks palju ära teha. Meie keha
peamine eesmärk on ennast pidevalt tervendada. Lisaks aitan inimesi oma kohaloluga, positiivsusega.

 

4. Loodusega käsikäes olen elanud kogu oma elu. Iga vaba moment olin õues ja tihti käisin kodu lähedal metsas, kus mängisime erinevaid mänge ja korjasime metsasaaduseid. Aastast 2008 juhendan loodusretki ja käin gruppidega looduses, viin läbi keskkonnateadlikkusega seotud sündmuseid. Mõistan, kuidas kõik siin maapeal on omavahel seotud. Oleme üks osa loodusest ja mõjutame oma elukeskkonda nii oma tarbimisharjumustega kui mugavusega. See omakorda on seotud, mida me mõtleme, kuidas me suhtume iseendasse, inimestesse ja meid ümbritsevasse keskkonda. Meie mõtted ongi meie elu.
 

Tegelesin juba aastaid iseenda vaimu ja hingega, aga füüsilise keha olin täielikult ära unustanud. Aastal 2014 suvel sattusin ma Shindo venitustundi ja armusin sellesse esimesest silmapilgust. See oli midagi sellist, mida ma vajasin ise enda jaoks. Sel päeval, kui olin Shindo treeningus, sain aru, kui hullus seisus on mu füüsiline keha. Tuli teadmine, et kui ma oma elus midagi ei muuda, siis ühel hetkel ei pea mu füüsiline keha enam vastu. Sellest hetkest hakkasin kuulama oma keha, kes on mulle juba aastaid püüdnud märku anda, et „Halloo, mina olen ka olemas ja vajan tähelepanu“. Minu elus on väga tähtsal kohal hoolitseda nii
oma vaimu, hinge ja keha eest. Selleks on suurepärane võimalus tegeleda Shindoga.

 

Kõik need teadmised, oskused ja kogemused on mulle andnud väga palju enesekindlust ja
julgust tegutsemiseks. Alles siis, kui hakkasin õpetama või oma teadmisi teisele jagama, sain aru, et õpetades/juhendades õpin ise veel rohkem, kui õppides.

133930697_219915216331543_31704130481043