Heldi Aia Teenused 

Terapeut Teadvusteraapia Ida-Virumaa keskuses, teostab seansse ka Tallinnas
 
Shindo ja KI-Shiatsu terapeut, õpetaja, massöör, kogemusnõustaja, loodusretkejuht
Tel: +372 5347 5093
heldiaia@gmail.com
Facebook: Shindo terapeut Heldi

Kogemusnõustamine - 1h-40 eurot, 1,5h-50eurot
 

Olen läbi elanud st kogenud lähedase inimese kaotust, depressiooni, leina, kaassõltuvust,
vaimset vägivalda, läbipõlemine töökohal. See on olnud pikk, konarlik, kuid samas põnev ja arendav tee. Olen endalt pidevalt küsinud, miks just mina ja minuga nii juhtus. Et sellest
lõpuks aru saada, oli vaja ära käia sügavas augus, et sealt välja ronida ja õppida sellega edasi elama.

 

Minu ilus lapsepõlv varises kokku, kui olin 15 aastane ja ema maovähki suri. Jäin hetkega
ilma oma elus kõige tähtsamast ja vajalikumast inimesest, ajal mil teda kõige rohkem vajasin. Hetkega oli minu elus uued kohustused ja ülesanded. Pidin päevapealt suureks ja iseseisvaks saama.


Nüüd tean, et kõik need kogemused minu elus on mulle vajalikud olnud, olen õppinud
iseennast tundma ja ennast ning teisi armastama. Olen nende kogemuste ja inimeste eest

tänulik. Tänu sellele olen mina täna see, kes aitab inimestel õppida ennast armastama ja
väärtustama ja iseenda eest hoolitsema.

 

Kogemusnõustamise teemad:
*Lein ja sellega toimetulek. Lähedase inimese kaotus.
*Lähedase inimese raske haigus ja surm.
*Lähisuhte vaimne vägivald. Petmine ja valetamine.
*Elamine koos sõltlasega. Kaassõltuvus.
*Depressioon ja läbipõlemine.

134041748_407129503952671_28412336432715

Jaapanist pärit Shindo teraapiad


Shindosse armusin ma esimesest silmapilgust aastal 2014, kui inimeseõpetuse õpetajate suvepäevadel osalesin Shindo venitustunnis. Pärast Shindo venitusharjutusi muutus enesetunne väga heaks ja energia tuli tagasi ning väsimus oli täielikult kadunud. Soovisin Shindo kohta rohkem teada ja nii sattusingi koolitusele Tallinnasse. Esmalt sain 2015. aastal treeneri sertifikaadi ja alustasin shindo treeningute läbiviimisega Ida-Virumaal. Jätkasin Shindo õppimist ka järgmistel kursustel ja lõpuks sooritasin 2018. aastal Shindo terapeudi eksami. Koolituse käigus oli meil palju praktikat, mida alguses praktiseerisin lähedaste peal. Info levis väga kiiresti inimeselt inimesele. Mul ei olnudki vaja hakata ennast reklaamima, sest soovijaid tekkis palju juurde.
 

Shindo treeninguid Ida-Virumaal olen teinud alates 2015. aastast ning Shindo massaaži ja teraapiaid teinud aastast 2017.
Tervisepäevi ja laagreid meie maakonna inimestele olen korraldanud ja läbi viinud aastast 2016, kus inimesed saavad aega võtta iseendale ja hoolitseda iseenda tervise eest. Laagritega alustasime 2018. aasta suvel. Laagreid oleme korraldanud kaks korda aastas - suvel ja talvel.

 

Shindo teraapia


Shindo teraapiad on Jaapanis sündinud uudne ravimeetod, mis ühendab vanu idamaiseid tarkuseid kaasaegsete teadmistega inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Selle loojaks on Sensei (õpetaja) Kazuko Kuratomi. Shindo käsitlus inimesest on terviklik, mõjutades inimestmnii vaimselt kui füüsiliselt. Shindo on kompleksne ravimeetod, milles läbi venitus-ja hingamisharjutuste ning massaaživõtetega mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiameridiaani. Igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Meetodil on tugev ajupoolkerade koostööd toetav mõju. Shindo tasakaalustab keha energiaid. 
 

Shindo sobib igale eale, nii lastele kui ka vanematele inimestele. Eriti efektiivne meetod taastusraviks. Shindo teraapia käigus on võimalik vabaneda selja ja peavaludest ning parandada liigeste liikuvust ja vähendada lihasvalusid. Keha vedelike ja energiate voolamine
paraneb. Selle tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjuseks.

 

Massaaž toimub põrandal matil läbi riiete,  seetõttu peaks riietus olema kerge ja mugav.


Shindo massaaž – 1 tund 35 eurot ja 1,5 tundi 50 eurot
Shindo venitusharjutused. 1 h – 10 eurot ja 1,5 h – 15 eurot


Venituste ajal toimub hingamine kõhu piirkonnast. Venituse momendil tuleb keskenduda valulikule kohale ja hingata välja – siis eemaldub blokk kehast. Iga harjutusega kaasneb 6 rõhutatud väljahingamist, siis hinge peetus ja veel 6 väljahingamist. Igas venituses tuleks olla 5 – 10 min. Kontrolli, et lõug oleks kõigis venitustes vastu rinda. Kasuta ühtlast ja sulatatud hingamist. Venitusest välja tulek on sujuv ja aeglane. Pärast seda 2 hingamist nii, et hingame
sisse, hoiame hinge kinni 10 sekundit, siis välja hingates lõdvestame kogu keha. Iga venitus lõppeb lõdvestumise ja lühikese meditatsiooniga.

 

Kaasa matt, pleed ja joogivesi


Rühmatreening kestab 1 -1,5 tundi
Treeningu tasu 1 tund - 10 eurot ja 1,5 tundi - 15 eurot

Jaapanist pärit Ki- Shiatsu raviteraapia – tasu kokkuleppel


Ki-Shiatsu teraapia on Jaapani tuntumaid raviteraapiaid, olles äärmiselt tõhusaks vahendiks probleemide algpõhjuste määramisel ja mõjutamisel. Ki-shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Viimane on omakorda võtmeks haiguste võitmiseks ja
ärahoidmiseks. Kui KI vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui vool saab
takistatud, inimene haigestub.

 

SHIATSU (jaapani keelest tõlkides “sõrmevajutus“)  nime all me tunneme ühte Jaapani kuulsamat meridiaanidel põhinevat tervendusmeetodit. Selle alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Shizuto Masunaga poolt välja töötatud meetodi on Eestisse toonud tema õpilane Yasutaka Hanamura. Täna jagab Eestis temalt õpitud teadmisi Valdo Herzmann. Oma teraapias kasutan tema käe all omandatud
oskusi.


Ki-Shiatsu põhineb idamaisel meditsiinisüsteemil, mis kirjeldab inimese keha kui meridiaanide võrgustikku, milles voolab eluenergia – jaapani keeles „Ki“ (Hiina traditsioonilises meditsiinis tunneme seda energiat „Chi“ nime all). Energia võib olla pidevas liikumises või blokeeringute tõttu seiskunud. Kui eluenergia vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui energia liikumine kehas on takistatud, siis inimene haigestub. Seiskunud energia annab meile kehas tihti märku valutava kohana. Teraapia käigus stimuleeritakse energiavoolu meridiaanides. Taas liikuma aidatud energia abil taastub inimese iseeneslik tervenemise võime ja suureneb organismi kui terviku elujõud. See on omakorda tervena püsimise võtmeteguriks. 


Ki Shiatsu teraapiat saab kasutada kõigil, ka eakatel ja lastel, sest vajutused ja venitused on kerged ning äärmiselt lõõgastavad. Mõju on kohene, sügav ning pikaajaline.
Vastunäidustused Ki-Shiatsu rakendamiseks, samuti „üle doseerimise“ oht praktiliselt puuduvad. Ki-Shiatsu mõju on abiks tervenemisel väga paljudest kaasaja haigustest, välja arvatud kasvajad. Eriti tõhus on Ki-Shiatsu teraapia krooniliste peavalude, ainevahetushäirete, vereloome probleemide, stressi, unetuse, kurnatuse (näiteks neeru kurnatus), 
liigesehaiguste, lihasvalude (näiteks fibromüalgia), külmade käte-jalgade jms. probleemide
puhul. 

 

Ki-Shiatsu teraapia kestab 90 min. Seanss on äärmiselt lõõgastav, mis on tervenemise käivitamiseks ülioluline. Ravi käigus aktiveerub meie närvisüsteemi see osa, mida me mõistusega juhtida ei saa (osa, mis juhib meie hingamist, südame tööd, energia liikumist jne) ja passiivseks jääb see osa, mis meid emotsioonide ja ülemõtlemisega pidevas stressiseisundis hoiab. Raviv mõju algab terapeudi esimesest puudutusest.

 

Ki-Shiatsu teraapiat tehakse läbi riiete,  seetõttu peaks riietus olema kerge ja mugav. Õlisid ega massaažilauda ei kasutata. Klient lamab matil.
Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Profülaktilisel eesmärgil soovitatakse Ki-Shiatsu terapeudi juures käia edaspidi umbes kord kuus, probleemide korral ca kord nädalas. Parima tulemuse saavutamiseks on soovitav Ki-Shiatsu seansse kombineerida vaheldumisi Shindo teraapia seanssidega. Oluline on teadvustada, et mõningatest sügavamatest terviseprobleemidest täielikuks paranemiseks kuluv aeg võib olla sama pikk, kui on olnud aeg nende probleemide tekkeks. Nii võib juhtuda, et ravi aega saab mõõta ka aastates. Oluline on siinkohal kliendi enda soov ja valmisolek muutusteks, elujõud ning arusaam enda tervislikust seisundist.