Kontakt

Tallinn, Valli tn 4, uksekell 817

Tel: +372 53044898

e-mail: m.kuusing@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 Teadvusteraapia Keskus. Proudly created with Wix.com

KI-SHIATSU - Tasu kokkuleppel

SHIATSU (jaapani keelest tõlkides “sõrmevajutus“)  nime all me räägime Jaapani ühtest tuntumast teraapiast. Selle alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Meie keskuses pakume teile võimalust kogeda oma ala tunnustatuima autoriteedi Shizuto Masunaga koolkonna meridiaanidel põhinevat Ki-Shiatsut (mõnikord nimetatud ka Zen Shiatsu). Selle on 2005-2008 aastatel Eestisse toonud tema õpilane Yasutaka Hanamura, kelle õpilase Valdo Hertzmanni käe all olengi liiniõppe põhimõtete järgi õpetusi ja kogemusi omandamas. Olen hetkel õpingutega lõpusirgele jõudmas ja sellest tulenevalt on tasu suurus teraapia eest kuni õpetaja ees eksami sooritamiseni kliendiga kokkuleppel. Nagu juba öeldud põhineb Ki-Shiatsu täielikult idamaisel meditsiini süsteemil, mis kirjeldab inimese keha kui meridiaanide võrgustikku, milles voolab inimese eluenergia – jaapani keeles „Ki“. Hiina traditsioonilises meditsiinis tunneme seda energiat „Chi“ nime all.

Energia on kas liikumises või seisab. Kui eluenergia – Ki vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve kui energia vool on takistatud, siis inimene haigestub. Takistatud energia annab meil tihti kehas tunda valutava kohana. Teraapia käigus stimuleeritakse energiavoolu meridiaanides. Selle läbi suureneb inimese iseeneslik paranemisvõime ja suureneb ka organismi kui terviku elujõud. See on omakorda võtmeks haigustest paranemiseks ja nende ära hoidmiseks.  

Seda meetodit saab kasutada kõigil, ka eakatel ja lastel, sest vajutused ja venitused on kerged ning äärmiselt lõõgastavad. Mõju on kohene, sügav ning pikaajaline. Vastunäidustused Ki-Shiatsu rakendamiseks, samuti „üle doseerimise“ oht praktiliselt puuduvad.

Ki-Shiatsu abil on võimalik ravida väga paljusid kaasaja haiguseid, välja arvatud kasvajad. Eriti tõhus on Ki-Shiatsu teraapia krooniliste peavalude, ainevahetushäirete, vereloome probleemide, stressi, unetuse, kurnatuse (näiteks neeru kurnatus), liigesehaiguste, lihasvalude (näiteks fibromüalgia), külmade käte-jalgade jms. probleemide puhul.  

Ki-Shiatsu seanss algab diagnoosiga kõhult ja kestab tavaliselt kuni 90min. Seanss on äärmiselt lõõgastav, mis on ka üheks eesmärgiks. Ravi käigus aktiveerub meie närvisüsteemi see osa, mida me mõistusega juhtida ei saa (osa mis juhib meie hingamist, südame tööd jne) ja passivseks jääb see osa, mis meid emotsioonide ja ülemõtlemisega pidevas stressiseisundis hoiab. Raviv mõju algab terapeudi esimesest puudutusest. Edasi töötatakse pea, kaela, selja ning lõpuks käte ja jalgade meridiaanidega. Ki-Shiatsu teraapiat tehakse läbi riiete,  seetõttu peaks riietus olema kerge ja mugav. Õlisid ei kasutata ega ka massaažilauda, vaid klient lamab matil.

Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Profülaktilisel eesmärgil soovitatakse Ki-Shiatsu terapeudi juures käia edaspidi umbes kord kuus, probleemide korral ca kord nädalas. Suurepärane mõte on Ki-Shiatsu seansse kombineerida vaheldumisi massaaži või MER (lihassidekoe energeetiline vabastamine) seanssidega. Sel juhul toimub keha mõjutamine justkui kahes suunas – seest väljapoole (Ki-Shiatsu) ja väljast sissepoole (massaas või MER), mis kiirendab probleemide kõrvaldamist. Oluline on teadvustada, et mõningatest sügavamatest terviseprobleemidest täielikuks paranemiseks kuluv aeg võib olla sama pikk, kui on olnud aeg nende probleemide tekkeks. Nii võib juhtuda, et ravi aega saab mõõta ka aastates. Oluline on siinkohal kliendi enda soov ja valmisolek muutusteks, elujõud ning arusaam enda tervislikust seisundist.

Telefon +372 51 79 470

email: heino.vali@gmail.com.
Facebook: Heino Väli teraapiad 

MER ehk sidekoe energeetiline vabastamine - 50 €

MER ehk inglise keeles – Myofascia Energetic Release – on teraapia sidekoesse kuhjunud  energeetiliste (sh emotsionaalsete) kui füüsiliste pingete vabastamiseks. Mis üldse on fascia ehk sidekude? See on kude, mis ümbritseb igat lihast, ühendab rakke kudedega, kudesid organitega, organeid organisüsteemideks, kinnitab lihased luudele, seob luud liigestega, ümbritseb iga närvi ja veresoont, hoiab kõiki meie sisemisi struktuure paigal, hoiab kogu meie keha oma embuses. Rohkem kui 80% vabadest närvilõpmetest asub sidekoes, mis eraldab tugiliikumisaparaadi lihaseid nahaalusest koest. See võrgustik on ääreni täis liikumis- ja valuretseptoreid ja muuhulgas ka retseptoreid, mis annavad meie kehaosadele tunnetuse teiste kehaosade suhtes ja ruumis üleüldse. Niivõrd oluline on see süsteem – mida viimastel aegadel on nimetatud ka suurimaks organiks – meie keha tervise ja heaolu seisukohalt.

Teraapia käigus vabastatakse sidekoesse kuhjunud pingeid. Need pinged on üheks suureks põhjuseks, miks meil siit või sealt valutab. Ülepinge lihastes blokeerib vereringet pehmetesse kudedesse. Koed hakkavad selle tõttu kokku tõmbuma ja suruma närvidele, mis ongi valu põhjuseks. Nagu juba öeldud on teraapia mõeldud lihaspingete ja sellest tulenevate lihas- või närvivalude vähendamiseks. Juba teraapia käigus algab keha iseeneslik ümberseadistumine, mis annab kogu kehale võimaluse võtta tervislikum kuju ja tagada parem rüht ning selle kaudu ka iseeneslik tervenemine ebatervislikust kehaasendist tingitud probleemidest. See kõik puudutab teraapia mõju meie füüsilisele kehale.

MER-il nagu nimigi ütleb on olemas ka energeetiline mõju meie kehale. Sidekoest pingete vabastamisega hakkavad vabanema lihastesse tardunud „võitle või põgene“ reaktsioonid. Tekib tahtmine ennast raputada või hakkab keha end väga tugevalt iseeneslikult sirutama. Samuti on sellel teraapial väga suur mõju meie emotsionaalsele kehale. Emotsiooni võiks lahti kirjutada inglise keelsete sõnadega „Energy in Motion“. Lahti seletatuna tähendab see seda, et emotsioon on meie kehas mingi sündmuse ajel liikuma hakanud energia. Normaalses olukorras see lahtub, kuid väga võimsa või korduva mustri korral see energia tardub meie organitesse ja kudedesse. Kuna sidekude on kogu keha ühendav organ hakkab ümberseadistumise käigus toimuma ka energeetiline vabanemine. Võivad üles tulla emotsioonid ja mälupildid väga vanadest sündmustest, mis on meid energeetiliselt mõjutanud ja muutnud. Keha on meie teadmata kulutanud väga palju energiat nende negatiivsete mustrite kinnihoidmiseks. Selline vabastamine annab meie kehale võimaluse tervenemiseks, kuid lisaks ka täiendava koguse energiat. Me ei vaja näiteks enam igapäevaselt energia saamiseks niipalju sööki, kuid meil on energiat hoopis rohkem.

Kogu keha teraapia kestab ca 2 tundi, millele lisandub esimesel korral tutvustav info ca 10 minutit. Teraapia käigus kasutan spetsiaalset mesilasvaha baasil valmistatud määret, et tagada parem hõõrdumine terapeudi käe ja Kliendi naha pinna vahel. Kreemi kasutatakse nii minimaalses koguses, et pärast pesta ei ole vajadust. Tuleb arvestada asjaoluga, et kuna tegemist on kontakse teraapiaga, siis kogu keha teraapia tegemiseks on tagatud parim juurdepääs kui patsient on vaid aluspükstes.

Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Probleemide korral võiks teraapiat teha kuurina kuni viiel korral umbes kord nädala või kahe jooksul ja siis mõne kuu pärast korrata seda kuuri. Profülaktilisel eesmärgil võiks teha MER-i kord või kaks aasta jooksul.

EEM ehk „Eden Energy Medicine“

EEM ehk „Eden Energy Medicine“

EEM – mis peitub selle sõnaühendi taga? „Eden Energy Medicine“, ehk maailma ühe kuulsama ja vaieldamatult omal alal ühe parima spetsialisti Donna Edeni poolt välja töötatud inimese energeetilise hetkeseisu testimise, energiamustrite muutmise teraapiate kogum. Tahame seda või mitte, aga meie tervise alustala peitub just energeetilises tasakaalus. Donna on aidanud üle 10 000 inimese ja tema meetoditega on abi leidnud rohkem kui 100 000 inimest. Et mõista selle metoodika sisu, on vaja natuke rääkida Donna Edeni taustast. Tegemist on inimesega, keda on õnnistatud andega näha inimese sees ja ümber erinevaid energiamustreid – täpsemalt üheksat erinevat liiki energiaid. Mõned neist on meile idamaade kultuuridest rohkem tuttavad, nagu aura, tšakrad, meridiaanid. Mõned aga kõlavad uudsemana nagu neurolümfaatilised punktid, neurovaskulaarsed punktid, baasvõrgustik, elektrilised punktid jne. Lisaks imelisele andele oli Donnat õnnistatud ka väga kehva tervisega. Kahekümnendates eluaastates kujunes tal välja Sclerosis Multiplexis (autoimmuunhaigus, kus keha peab iseenda süsteeme vaenlaseks ja hävitab ennast seestpoolt). Olukord oli läinud juba väga halvaks ja arstid ei suutnud teda enam aidata. Nähes enda kehal energiaid, ajendas see teda ise lahendusi otsima. Peagi avastas ta, et suudab enda enesetunnet käsi erinevates punktides hoides märgatavalt parandada. See andis talle tohutult indu asja lähemalt uurida. Kahe aasta jooksul töötas ta välja metoodika, mida täna tunnemegi „Eden Energy Medicine“ nime all. Olen Donnaga isiklikult kohtunud ja see oli vapustav kogemus. Täna on ta 76 aastane energiast, rõõmust ja tervisest pakatav naine. Donna ütleb, et energia tahab kehas liikuda ja kui ta seda ei saa, inimene haigestub. EEM puhul on tegemist metoodikaga, mis Donna sõnul pigem on abiks ja täienduseks tänapäeva meditsiinile, mitte ei konkureeri sellega.

EEM Kinesteetiline energeetilise seisundi testimine koos korrigeerivate harjutuste ja „Kiire Energeetilise tasakaalu“ + „Brazilian Toe“ teraapiaga – 50€

See teraapia sobib inimesele, kes tunneb, et tal on midagi viga aga ta täpselt ei tea, mis teda vaevab. Teraapia käigus testin Kliendi energiate liikumise olukorda mitmel tasandil kinesteetilisel meetodil. Kinesteetilisel teel on võimalik väga suure usaldusväärsusega hinnata, kas testitavas energeetilises süsteemis (meridiaanid, organid, lümfisüsteem jne) energia liigub või on seal mingi probleem, mida tuleks edasi uurida. Testimisel nõrka tulemust näidanud kohtade energia liikuma hakkamiseks kasutan erinevaid võtteid, vastavalt sellele kui tõrges on keha uusi energiaid vastu võtma. Pärast testimist viin läbi „Kiire Energeetilise Tasakaalustamise“, mis on Donna poolt välja töötatud tehnika keha üldise energeetilise seisundi tasakaalustamiseks ja toniseerimiseks. Teraapia lõpetan tehnikaga „Brazilian Toe“, mllega kaasneb sügav rahunemine. Sellel tehnikal on ka mõju vähendada unetust ja valusid. Leevendab rahutute jalgade sündroomi ja aitab hästi kaasa vähiravis kasutatava keemiateraapia ja radiatsiooni mõjude oluliseks vähendamiseks kehale. Teraapia puhul tuleks arvestada kestvusega vähemalt 1,5 tundi. Täpset aega on raske määrata, kuna see sõltub suurel määral inimese energiasüsteemi blokeeringutest ja nende tõrksusest. Teraapia lõpus annan ka näpunäiteid milliste ülilihtsate harjutustega oma energiasüsteemi toetada. Teraapia ajal on inimene riietes. Protseduurid viime läbi osaliselt püsti ja osaliselt massaažilaual lamades. Oluline on siinkohal toonitada, et ma ei ravi inimest, vaid toetan tema tervislike energiamustrite taastumist, mis annab võimaluse meie kehal käivitada enesetervenduse protsess. Keha loomulik tasakaal on olla terve ja blokeeringute eemaldamisel hakkab keha koheselt selles suunas liikuma. Tähtis on inimese teadlikkus ja soov terveneda.

 

EEM „Kiire Energeetilise tasakaalu“ + „Brazilian Toe“ teraapiaga – 35€

Kui inimene on juba minu juures varem käinud ja mul on aimu tema energeetilisest pildist, kuid igapäevane virrvarr on tema enesetunde alla viinud võib ta vajada lihtsalt energeetikat korrigeerivaid teraapiaid ilma väga sügavalt põhjuste üle juurdlemata ja neid otsimata. Olen selleks loonud võimaluse kasutada ka vaid energeetilist süsteemi balanseerivaid tehnikaid eraldi. Teraapia kestvus ca 40 minutit ja see toimub massaažilaual inimesele sobivas kerges riietuses.

EEM Kinesteetiline energeetilise seisundi testimine koos korrigeerivate harjutuste ja „Black Pearl“ teraapiaga – 50€

Teraapia sobib neile, kes tunnevad stressi ärevust või kalduvad depressiivsetele meeleoludele. Selle käigus testin Kliendi energiate liikumise seisundit mitmel tasandil Kinesteetilisel meetodil. Testimise tulemusel nõrka tulemust näidanud kohtade energia liikumise taastamiseks kasutan erinevaid võtteid vastavalt sellele kui tõrges on keha uusi energiamustreid omaks võtma ja hoidma. Teraapia lõpetan ülivõimsa mõjuga protokolliga „Black Pearl“. Selle nime all tunti vanasti aju osa nimega hüpotalamus, mis on meie endokriinsüsteemi regulaatoriks ja vastutab südametegevuse, soojusregulatsiooni, ainevahetuse, näljatunde, janu, une, emotsioonide ja tundeelu reguleerimise eest. Pikaajalise stressi tulemusel võib see kokku tõmbuda. „Black Pearl“ on teraapia, mis aitab hüpothalamust uuesti üles turgutada ja nö nõtkeks muuta. Teraapia aitab lisaks parandada vere kvaliteeti, tasakaalustada energiaid ja tekitab sügavama turvatunde. Kogu teraapia puhul tuleks arvestada kestvusega vähemalt 1,5 tundi. Teraapia toimub riietes, osaliselt püsti asendis ja osaliselt massažilaual. Teraapia lõppedes annan kliendile näpunäited lihtsate harjutuste tegemiseks blokeeritud energiasüsteemides energiavoolu taastamiseks.

 

„Black Pearl“ protseduur + ärevust maandavate meridiaanide töötlus – 35€

Kui inimene on stressis või ärevuses ja soovib leida sellele kiiret leevendust, kuid ajanappuse või mõne muu põhjuse tõttu ei ole tal võimalust või valmisolekut kogukeha teraapiaks, olen välja töötanud lühendatud teraapia stressi vähendamiseks. Teraapia kestab kuni 1 h ja selle käigus viin läbi „Black Pearl“ protseduuri, kombineerides seda keha stressitaseme eest otseselt või kaudselt vastutavate meridiaanide töötlusega EEM-st tulenevate võtetega. Teraapia toimub pikali asendis massaažilaual ja selle ajal on klient riietes. Teraapia lõppedes annan näpunäited kodus tehtavate ülilihtsate harjutuste tegemiseks, mis aitavad stressitaset alandada.    

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now