KI-SHIATSU - Tasu kokkuleppel

SHIATSU (jaapani keelest tõlkides “sõrmevajutus“)  nime all me tunneme ühte Jaapani kuulsamat meridiaanidel põhinevat tervendusmeetodit. Selle alged on pärit samadest allikatest, kust pärineb ka Hiina traditsiooniline meditsiin. Shizuto Masunaga poolt välja töötatud meetodi on Eestisse toonud tema õpilane Yasutaka Hanamura. Täna jagab Eestis temalt õpitud teadmisi Valdo Hertzmann. kelle käe all omandatud oskusi oma teraapiates kasutan.

 

Ki-Shiatsu põhineb idamaisel meditsiinisüsteemil, mis kirjeldab inimese keha kui meridiaanide võrgustikku, milles voolab eluenergia – jaapani keeles „Ki“ (Hiina traditsioonilises meditsiinis tunneme seda energiat „Chi“ nime all). Energia võib olla pidevas liikumises või blokeeringute tõttu seiskunud. Kui eluenergia vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Kui energia liikumine kehas on takistatud, siis inimene haigestub. Seiskunud energia annab meile kehas tihti märku valutava kohana. Teraapia käigus stimuleeritakse energiavoolu meridiaanides. Taas liikuma aidatud energia abil taastub inimese iseeneslik tervenemise võime ja suureneb organismi kui terviku elujõud. See on omakorda tervena püsimise võtmeteguriks. 

 

Ki Shiatsu teraapiat saab kasutada kõigil, ka eakatel ja lastel, sest vajutused ja venitused on kerged ning äärmiselt lõõgastavad. Mõju on kohene, sügav ning pikaajaline. Vastunäidustused Ki-Shiatsu rakendamiseks, samuti „üle doseerimise“ oht praktiliselt puuduvad.

 

Ki-Shiatsu mõju on abiks tervenemisel väga paljudest kaasaja haigustest, välja arvatud kasvajad. Eriti tõhus on Ki-Shiatsu teraapia krooniliste peavalude, ainevahetushäirete, vereloome probleemide, stressi, unetuse, kurnatuse (näiteks neeru kurnatus), liigesehaiguste, lihasvalude (näiteks fibromüalgia), külmade käte-jalgade jms. probleemide puhul. 
 

Telefon +372 51 79 470

email: heino.vali@gmail.com.
Facebook: Heino Väli teraapiad 

Ki-Shiatsu teraapia kestab 90-120min. Seanss on äärmiselt lõõgastav, mis on tervenemise käivitamiseks ülioluline. Ravi käigus aktiveerub meie närvisüsteemi see osa, mida me mõistusega juhtida ei saa (osa, mis juhib meie hingamist, südame tööd, energia liikumist jne) ja passiivseks jääb see osa, mis meid emotsioonide ja ülemõtlemisega pidevas stressiseisundis hoiab. Raviv mõju algab terapeudi esimesest puudutusest. Ki-Shiatsu teraapiat tehakse läbi riiete,  seetõttu peaks riietus olema kerge ja mugav. Õlisid ega massaažilauda ei kasutata. Klient lamab matil.

 

Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Profülaktilisel eesmärgil soovitatakse Ki-Shiatsu terapeudi juures käia edaspidi umbes kord kuus, probleemide korral ca kord nädalas. Parima tulemuse saavutamiseks on soovitav Ki-Shiatsu seansse kombineerida vaheldumisi massaaži või MER (lihassidekoe energeetiline vabastamine) seanssidega. Sel juhul toimub keha mõjutamine justkui kahes suunas – seest väljapoole (Ki-Shiatsu) ja väljast sissepoole (massaaž või MER). Oluline on teadvustada, et mõningatest sügavamatest terviseprobleemidest täielikuks paranemiseks kuluv aeg võib olla sama pikk, kui on olnud aeg nende probleemide tekkeks. Nii võib juhtuda, et ravi aega saab mõõta ka aastates. Oluline on siinkohal kliendi enda soov ja valmisolek muutusteks, elujõud ning arusaam enda tervislikust seisundist.

MER ehk sidekoe energeetiline

vabastamine - 70 €/2-3 h

MER ehk inglise keeles – Myofascia Energetic Release – on teraapia sidekoesse kuhjunud  energeetiliste (sh emotsionaalsete) kui füüsiliste pingete vabastamiseks.

Sidekude ehk fascia on kude, mis ümbritseb igat lihast, ühendab rakke kudedega, kudesid organitega, organeid organisüsteemideks, kinnitab lihased luudele, seob luud liigestega, ümbritseb igat närvi ja veresoont, hoiab paigal kõiki meie sisemisi struktuure. Rohkem kui 80% vabadest närvilõpmetest asub sidekoes, mis eraldab tugiliikumisaparaadi lihaseid nahaalusest koest. See võrgustik on täis liikumis- ja valuretseptoreid ning muuhulgas ka retseptoreid, mis annavad meie kehaosadele tunnetuse teiste kehaosade suhtes ja ruumis üleüldse. Niivõrd oluline on see süsteem – mida viimastel aegadel on nimetatud ka suurimaks organiks – meie keha tervise ja heaolu seisukohalt.

 

MER-i mõju füüsilisele kehale.

Teraapia käigus vabastatakse sidekoesse kuhjunud pingeid. Ülepinge lihastes blokeerib vereringet pehmetesse kudedesse. Koed hakkavad selle tõttu kokku tõmbuma ja närvidele suruma, mis omakorda põhjustab valu. Nagu juba öeldud on teraapia mõeldud lihaspingete ja sellest tulenevate lihas- või närvivalude vähendamiseks.

Juba teraapia käigus algab keha iseeneslik ümberseadistumine, mis annab kogu kehale võimaluse võtta tervislikum kuju ja tagada parem rüht ning selle kaudu ka iseeneslik tervenemine ebatervislikust kehaasendist tingitud probleemidest. Teraapia mõju võib kesta päevi, selle tõttu võivad ka järgnevatel päevadel vabaneda erinevad emotsioonid. Sidekoest pingete vabastamisega hakkavad vabanema lihastesse tardunud „võitle või põgene“ reaktsioonid. Võib tekkida tahtmine sirutada, ennast raputada.

 

MER-i mõju kehas tardunud emotsioonide energiale.

Nagu MER nimigi ütleb, mõjutab teraapia meie keha energeetiliselt. Sõna emotsioon võiks lahti kirjutada inglise keelsete sõnadega „Energy in Motion“ (E-Motion). Emotsioon on meie kehas mingi mõjutuse ajel liikuma hakanud energia. Normaalses olukorras see lahtub pärast mõju lõppu, kuid väga võimsa või korduva mustri korral see energia tardub meie organitesse ja kudedesse. Kuna sidekude on kogu keha ühendav organ võib selle ümberseadistumise käigus vabaneda sinna salvestunud emotsioonide energiat. Võivad vallanduda emotsioonid ja mälupildid väga vanadest sündmustest. Keha on meie teadmata kulutanud väga palju energiat nende negatiivsete mustrite kinnihoidmiseks. Selline vabastamine annab meie kehale võimaluse tervenemiseks, kuid lisaks ka täiendava koguse energiat. Me ei vaja igapäevaselt energia saamiseks enam niipalju sööki kui varem, kuid me tunneme ennast palju erksamana.

 

Kogu keha teraapia kestab ca 2 tundi, millele lisandub esimesel korral tutvustav info ca 10-15 minutit. Teraapia käigus kasutan spetsiaalset mesilasvaha baasil valmistatud kreemi, et tagada parem hõõrdumine käe ja naha pinna vahel. Tegemist on kontaktse teraapiaga. Klient on massaažilaual aluspesus (soovitavalt palja ülakehaga). Kreemi kasutatakse minimaalses koguses (maha pesemise vajadus puudub).

Soovitav seansside arv sõltub kliendi tervislikust seisundist. Probleemide korral võiks teraapiat teha kuurina neljal kuni viiel korral umbes kord nädalas ja siis mõne kuu pärast korrata seda kuuri. Profülaktilisel eesmärgil võiks teha MER-i kord kuus.

EEM ehk „Eden Energy Medicine“ - 70€

EEM – Eden Energy Medicine on ühe kuulsaima ja omal alal ühe võimekaima spetsialisti Donna Edeni poolt välja töötatud keha energeetilise hetkeseisu testimise ja ebatervete energiamustrite muutmise teraapiate kogum. Tahame seda või mitte, aga meie tervise alustala peitub just energeetilises tasakaalus. Donna on aidanud üle 10 000 inimese ja tema meetoditega on abi leidnud rohkem kui 100 000 inimest.

 

Et mõista selle metoodika sisu, on vaja natuke rääkida Donna Edeni taustast. Tegemist on inimesega, keda on õnnistatud andega näha inimese sees ja ümber erineval tasandil energiaid. Mõned neist on meile idamaade kultuuridest rohkem tuttavad – aura, tšakrad, meridiaanid. Mõned energeetilised süsteemid on aga vähemtuntud – neurolümfaatilised punktid, neurovaskulaarsed punktid, baasvõrgustik, elektrilised punktid, Kelti võrgustik jne.

Saatuse tahtel olid Donnal endal väga tõsised tervisehädad. Kahekümnendates eluaastate lõpus diagnoositi tal skleroosis multiplexis (autoimmuunhaigus, mille käigus keha immuunsüsteem peab iseenda närvisüsteemi osi vaenlaseks ja hävitab ennast seestpoolt). Arstid ei suutnud teda enam aidata. Tänu võimele näha enda kehal energiajooni ja -punkte, ajendas see teda ise lahendusi otsima. Peagi avastas ta, et suudab käsi erinevates punktides hoides enda enesetunnet märgatavalt parandada. See andis talle tohutult indu. Igapäevaselt enda tervendamisele pühendudes töötas ta kahe aasta jooksul välja metoodika, mida täna tunnemegi „Eden Energy Medicine – EEM“ nime all ja suutis ennast selle abil surmavast haigusest välja tuua.

 

Olen Donnaga isiklikult kohtunud ja see oli vapustav kogemus. Täna on ta 77-aastane energiast, rõõmust ja tervisest pakatav naine. Donna ütleb, et energia tahab kehas liikuda ja kui ta seda ei saa, siis inimene haigestub.

 

EEM puhul on tegemist metoodikaga, mis Donna sõnul on pigem abiks ja täienduseks tänapäeva meditsiinile, mitte ei konkureeri sellega. EEM teraapia sobib nii inimestele, kes tunnevad, et neil on midagi viga, aga nad ei tea täpselt, mis neid vaevab kui ka neile, keda vaevavad väga konkreetsed tervisemured. Kuigi EEM on mõeldud ennekõike energiate tasakaalustamiseks, on energia häiretest põhjustatud haiguste ja nende meetoditega abi saanute haigussümtomite nimekiri muljetavaldav, ulatudes lihtsamatest hädadest (väsimus, jõupuudus) tõsiste meeleolu ja füüsiliste häireteni ning lausa autoimmuunhaigusteni (diabeet, skleroosis multiplexis, vähiravi mõjude vähendamine jne jne).

EEM meetodid aitavad näiteks ka nägemisprobleemide korral. Samuti on võimalik nimetatud meetodi abil lahti mõtestada ja leida leevendust inimeste vahelistes lähisuhetes energeetilise erinevuse tõttu üles kerkivaid konflikte. Energia tasakaalustamise abil on võimalus üles leida enamuse haiguste ja häiringute algpõhjused ning nende kõrvaldamisel anda kehale võimalus tervenemiseks. Keha loomulik tasakaal on olla terve. Blokeeringute eemaldamisel hakkab keha koheselt tervenemise suunas liikuma. Tähtis on inimese teadlikkus ja soov terveneda.

 

Teraapiat alustame vestlusega, et kaardistada juba enne energeetilist sekkumist olulisi vihjeid, millised energiamustrid on inimese terviseprobleemide allikaks. Testimise abil avastame ja korrigeerime kõrvalekalded, mida eemaldamata ei ole võimalik põhiprobleeme lahendada. Seansi lõpetan tavaliselt mõne korrigeeritud energiamustreid kinnistava või meeli rahustava tehnikaga sõltuvalt kliendi emotsionaalsest ja füüsilisest seisukorrast. Teraapiakuuri kestvus sõltub otseselt inimese tervislikust seisundist. Algul on soovitav teraapias käia kord nädala kuni kahe jooksul.  Peaaegu alati annan inimesele kodutööna kaasa kuni kolm harjutust, millega ta saab ennast iseseisvalt toetada. Minu eesmärk on inimesi aidata, et nad saaksid võtta iseseisvalt vastutuse oma tervise eest ja ei jääks teraapiatest sõltuvaks.

Kontakt

Teadvusteraapia OÜ
reg nr. 14948932

Tallinn, Valli tn 4-17, uksekood 170

Tel: +372 53044898

Keskuse üldmeill: m.kuusing@gmail.com
 

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteate tegevusloa number: 215374

Keskuse terapeutidega ühendust võtmiseks kirjuta oma soov keskuse üldmeilile, või võta ühendust terapeudiga individuaalselt. Iga terapeudi kontaktid leiad nende enesetutvustuse ja/või teenusekirjelduse alt. 

Koostööpartnerid

Universaal Universum           Kristallistuudio Klaarsus      Esoteerikakauplus Allikas

© 2020 Teadvusteraapia Keskus.